„To myslím je ta správná cesta. Kdybych až moc mluvil a na hřišti nic neukázal, jen by to způsobilo víc problémů," řekl Konaté v rozhovoru pro internetové stránky Sparty. „Samozřejmě, když se bude dařit, všichni budou spokojení. Ale když dobře odvedu svou práci, snad ty reakce trochu ochladnou," dodal.

Konaté v srpnu oznámil vedení klubu, že chce z letenského celku odejít, a dokonce se nedostavil na předzápasový trénink. Následně byl přeřazen do juniorky a do prvního týmu se dvojnásobný reprezentant Pobřeží slonoviny vrátil až na začátku zimní přípravy.

Konaté se sešel s Dočkalem 

„Se spoluhráči i trenéry v juniorce jsem se rozloučil a poděkoval jim, moc mi pomohli. Přesun do áčka už tak komplikovaný nebyl. Se spoluhráči jsem už předtím mluvil, s několika z nich jsme si psali zprávy," přidal Konaté, který se sešel i s Bořkem Dočkalem.

„V prosinci jsme se potkali s Bóřou a všechno spolu probrali. Omluvil jsem se i jemu a on se snažil mě pochopit. Když jsme domluvili, bylo to vážně fajn," popsal Konaté. „Když jsem se pak konečně vrátil, všichni se snažili mi tu situaci co nejvíc ulehčit," prohlásil.

Konaté se omlouvá fanouškům 

Konaté současně ujistil, že ve Spartě je spokojený. „Myslím, že to je vidět. Kdyby něco nebylo v pořádku, řekl bych to. Fanouškům se omlouvám. Vím, že už se to nikdy nestane," uvedl.

„Teď bojujeme o titul, to je hlavní cíl a myslím, že ho můžeme zvládnout. S tím souvisí i Liga mistrů, kterou Sparta už tolik let nehrála. A já věřím, že týmu můžu pomoci. Dám do toho všechno a uvidíme," dodal.

Čtěte také: Sparta na úvod soustředění ve Valencii rozstřílela Štýrský Hradec