V nedělním duelu vedla Jihlava po poločase 1:0, v 51. minutě ale slávisté srovnali, když balon dostal do sítě z dorážky Van Kessel. Pomezní rozhodčí Dobrovolný však měl odmávat ofsajd, neboť před hostujícím útočníkem stál v té chvíli blíže k brankové čáře už jen domácí obránce. Gólman Jan Hanuš byl za Van Kesselem.

Hlavní sudí Jílek pak chyboval v neprospěch Jihlavy za dalších devět minut, když po pádu Milana Škody nařídil penaltu, přestože protihráče nakopl slávistický kanonýr. Podle komise rozhodčích se o faul na Škodu nejednalo. Kapitán červenobílých Jiří Bílek pokutový kop nedal a zápas skončil 1:1.

V páteční předehrávce v Příbrami udělal chybu asistent Dušan Pospíšil, když ve 22. minutě chybně odmával ofsajd a neuznal regulérní gól po dorážce plzeňského Lukáše Hejdy. Hlavní sudí Karel Hrubeš po poradě s kolegou nařídil penaltu za předchozí faul domácího brankáře Aleše Hrušky a Marek Bakoš poslal Viktorii do vedení. Západočeši nakonec zvítězili 1:0. Pospíšil má od komise zastavenou delegaci na dvě soutěžní utkání.

Stejný trest dostali v druhé lize za chyby při situacích v pokutovém území sudí Tomáš Ulrich a Radim Dresler. Naopak v prvoligovém zápase mezi Jabloncem a Slováckem podle komise nařídil Radek Příhoda za faul Petra Reinberka na domácího Vojtěcha Kubistu penaltu správně.