Přestupové rušno uzelenobílých byste hledalipřed startem jarních odvet nejvyšší české soutěže marně.

„Nikdo zdůležitých hráčů neodešel. Což je velké plus,“ hodnotil na konci přípravy kouč zelenobílých ZbyněkBusta.

Známá jména

Naopak do kabiny klokanů se „přistěhovala“ známá jména. Už na začátku zimní přípravy se Bohemians podařilo získat na hostování bývalého reprezentanta do 21let Martina Knakala či svého bývalého hráče PavlaHaška.

„Ado týmu by měl přijít na jarní hostování ze Sparty útočník Jan Rezek,“ prozradil poslední kosmetické úpravy kádru ředitel vršovického klubu Lukáš Přibyl. Právě posílení ofenzivy je vboji oligovou existenci pro klokany klíčovým krokem. Za šestnáct podzimních kol se trefili pouze devětkrát. „Rezek se typologicky hodí knašim vysokým hrotům,“ řekl kbývalému hráči Teplic a Plzně koučBusta.

Mladé odchovance nepustí

Velký zájem ztuzemských izahraničních klubů, byl vzimní pauze omladé odchovanceklubu. Skloňovala se hlavně jména juniorských reprezentantů Jana Morávka a IvanaHaška. „Politika klubu je ale jiná. Nechceme hráče prodat jen kvůli finančnímu zisku,“ uvedl šéf klubu Přibyl.

Pozitivem pro klokany jsou idobré výsledky vpřípravných utkáních. Vgenerálce porazili Liberec na jeho hřišti3:0. „Šlo pouze opřípravu. Reálná síla se ukáže až vligových zápasech,“ zmírňoval euforii nejzkušenější hráč vršovického celku, stoper KarelRada.