„Školní turnaje? U dalších sportů jsme byli spíše rádi, že nemusíme sedět někde ve třídě. U fotbalu jsme to zase brali hodně vážně, tam jsme opravdu chtěli vyhrát,“ vzpomíná Prokůpková.

Nebyla jen do počtu 

V roce 2010 se jako jediná dívka dostala do nominace pardubické školy, která na 13. ročníku McDonald's Cupu obsadila konečné třetí místo. „Kluci mě brali úplně v pohodě. Bez problémů jsem zapadla mezi ně,“ dodává.

O tom, že ve výběru Kamila Kozáka nebyla jen do počtu, přesvědčila už na krajském kole. Z něj si odnesla cenu pro nejlepší hráčku. Časopis McSport tehdy dokonce psal, že připomíná českou reprezentantku Pavlínu Ščasnou. „Tenkrát to byl hezký pocit,“ usmívá se.

Na turnaji potkávala starší dívky 

V té době desetiletá Tereza nemohla chybět ani na finálovém turnaji. Svátek fotbalu se konal v Jablonci nad Nisou. „Mám na to jen krásné vzpomínky. Třetí místo pro nás bylo největším úspěchem,“ potvrzuje.

Přehlídky nejlepších škol se zúčastnila ještě později v Olomouci, kde pardubický výběr skončil osmý. Sama si vzpomíná, že na turnaji potkávala i další dívky. „Třeba bývalou spoluhráčku ze Sparty Kristýnu Sivákovou. A potkala jsem tam některé protihráčky, se kterými na hřišti soupeříme i dnes,“ říká studentka Sportovního gymnázia v Pardubicích.

Začínala v Pardubicích 

Finálový turnaj má i svůj doprovodný program. Patronem už zmiňovaného 13. ročníku byl tehdy osmnáctiletý talent Václav Kadlec, v současnosti hráč Sparty, se kterým se Tereza potkala na večerní besedě.

A taky se ptala: „Jaký máš názor na ženský fotbal?“ vyslala dotaz. „Řekl něco v tom smyslu, že se mu zdá pomalý. Ale je prý dobře, že sportujeme,“ prozrazuje Prokůpková, která začínala s fotbalem v Pardubicích.

Celkem brzy pak začala dojíždět do Prahy na Spartu. Tam působí i dnes, v první lize juniorek. „Konkurence se zvyšuje, ale někdy bych si chtěla zahrát i nejvyšší soutěž žen,“ uzavírá Prokůpková.