„Takhle by se měl fotbal hrát. Před bouřlivou a krásnou diváckou kulisou. Oba tábory fanoušků si duel náležitě užily,“ pronesl po utkání domácí kouč Václav Hradecký. „Utkání splnilo, co jsme od něj všichni očekávali. Byl to dramatický a výborný fotbal. Navíc v nádherné atmosféře,“ rozplýval se i trenér soupeře Karel Večeřa. Jeho svěřenci uštědřili „klokanům“ první hořkou lekci. Po chvilkovém tlaku domácích udeřili.

Ve čtrnácté minutě se po chybě zelenobílé obrany prodral do brejku navrátilec z Německa Václav Svěrkoš a pod padajícím gólmanem Sňozíkem otevřel skóre. „Svěrkoš potvrdil svoje kvality. Měli jsme obavy, aby to zvládl, ale věřím, až se dostane víc do tempa, tak bude ještě lepší,“ chválil jej Večeřa. „Utkání rozhodla individuální chyba. Dostali jsme Ostravu do lehkého vedení. Bohužel se nám nepodařilo srovnat. Zvítězila zkušenost,“ konstatoval po utkání Hradecký. „Klokani“ se několikrát dostali na dostřel Vaškovy branky, ale pokaždé mířili vedle. Definitivní ránu jim zasadil tři minuty před koncem útočník Magera. Dostal se k míči, jenž po hlavičce Cigánka vyrazil gólman Sňozík, a vkleče hlavou poslal míč za jeho záda.

Baník peklo nepřivezl

Vršovice -Nad hlavou létá policejní vrtulník. Okolo hlavního nádraží kordony antonů. Policejní manévry začaly. Na prvoligové fotbalové utkání Bohemians 1905 s Ostravou míří do Prahy přes sedm stovek ostravských fanoušků. Hodinu před zápasem se padly před vstupem na stadion první facky. Šarvátku vyprovokovalo „tvrdé jádro“ Baníku. „Spálíme vaše šance i váš stadion!“ křičeli baníkovci. Do potyčky, která z verbálních urážek přešla do strkanice, ihned vstoupily pořádkové policejní jednotky. Rozvášněným a někdy i opilým fandům domlouvají členové antikonfliktního policejního týmu.

Nohavica fotku s klokanem odmítl

Vášně také rozvířil i věrný příznivec moravského celku, písničkář Jaromír Nohavica. V hledišti odmítl společnou fotografii s maskotem vršovického celku, klokanem. „A jestli se ta fotka někde objeví, bude zle!“ hrozí na fotografku písničkářský bard. V uličkách okolo legendárního ďolíčku panuje relativní klid. Poslední zástup fanoušků ostravského celku dorazil ke stadionu krátce po začátku utkání. Někteří bez vstupenek. Zápas tak sledovali dírami v plotě, nebo zprostředkovaně od svých kolegů sedících na ochranné zídce.

Ďolíček prošel i za pomoci příznivců Bohemians částečnou rekonstrukcí, aby splňoval požadavky na nejvyšší fotbalovou soutěž, do níž se klub letos vrátil. „Baníčku,myjsme s tebou!“ znělo po závěrečném hvizdu. Ostrava vítězí a fanoušky čeká cesta domů. Ještě poslední hecování se „zelenobílými“. V něm přichází i zranění jednoho z „klokaních“ diváků. „Z ochozů vylétla lahev, která zranila na chodníku náhodně procházejícího fanouška, asi Bohemky,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Brožová. Osmá hodina večer a první várka baníkovců odjíždí zpět do města uhlí. „Šance jsme vám spálili, stadion vám necháme,“ zní jejich pokřik. Ďolíček křest ohněm ustál.