Jak se těšíte?

Jako dítě před prvím zářím. No, mnozí se školy báli… Myslím, když jdete úplně poprvé, do první třídy. Ale vážně: Mámeplnou hlavu starostí. Dostavujeme stadion, nevěděli jsme do poslední chvíle, zda se to zvládne. Vnitřky tribuny, sedačky, maluje se. Ve dne v noci. Věříme, že v neděli v poledne bude hotovo.

Ostravští rowdies hrozí, že vám stadion hned zkolaudují. Nebojíte se?

Posílili jsme pořádkovou službu. Sto lidí plus sto dalších policistů.Ktomu jízdní oddíl, na sektor hostí, skládanou tribunu u silnice, jsme natáhli sítě. Další policisté budou okolo stadionu. My nemáme konfliktní fanoušky, nejsme Sparta. Navíc Ostravští se mají unavit už v sobotu, kdy se chystají na Dukle zaútočit na Opavské.

Do rekonstrukce ďolíčku se zapojilo na čtyři sta fanoušků včetně herce Ivana Trojana. Přiložil jste také ruku k dílu?

Celé vedení tam bylo, kdo měl ruce nohy, pomáhal. Všichni dělali všechno, co bylo potřeba. Hrozněmocděkujeme, že přišli lidi, nosili si vlastní nářadí, bez jejich pomoci bychom to nestihli. Stavební firmy se nedají tak rychle sehnat, chybějí jim kapacity.

Pokračujete s umělým osvětlením. Kolik celá přestavba spolkla peněz?

Celá rekonstrukce by se měla vejít do 15 milionů. Ještě v průběhu podzimu se pustíme do oprav stadionu zvenčí, přibyde fasáda a úpravy okolí, taky chceme vylepšit domácí kabiny. Teď jsme spěchali, abychom mohli vůbec hrát.Na osvětlení máme podmínku do jara, to už stihneme v klidu.

Šetřili jste proto na posilách?

Nic jsme nezakazovali, neříkali jsme trenérům: Nehledejte. Sportovní úsek chce dát šanci vlastním odchovancům, vybrali si pět dorostenců. Chceme jít touhle cestou. Vychováme si vlastní kluky. Kádr pak doplníme jen tam, kde bude nezbytně potřeba. Většina našich nehrála ligu, proto jsme vzali Šmardu. S ním a Sňozíkem, Radou a Slezákem vyztužíme mladou sestavu.

Přesto, bude to stačit?

Hledáme ještě útočníka. S tímhle kádrem jsme schopni ligu odehrát.

Odehrát a – zachránit se?

Cíl je záchrana. Ale já jsem optimista, mohli bychom hrát okolo desátého místa.Napoháry to letos nebude, na Arsenal si ještě netroufáme. Ale toho těšení na evropský pohárový los se jednou dočkáme.

Jak hodnotíte model spojeného týmu, z něhož se až před zápasy vybírají sestavy pro áčko a béčko?

Trenér Bustamáplnou důvěru. Nechceme mu zasahovat do jeho kompetencí. Nejsme takoví experti. Jeho práce včetně tohoto systému přináší ovoce.

Klubu po odchodu Jiřího Steinbrocha stále chybí výkonný ředitel. Stane se jím bývalý televizní redaktor Lukáš Přibyl?

Pozice ředitele zatím není obsazena, rozdělila se mezi členy představenstva. Takhle námproteď to vyhovuje. Lukáš Přibyl je pro nás určitě zajímavé jméno, alemástále smlouvu ve Spartě. Hledáme a bavíme se o tom, jak dál.

Na kolik se vyšplhá ligový rozpočet?

Zůstane na nižším čísle, pravděpodobně jeden z nejnižších v lize.

To je?

Kolem čtyřiceti milionů.

Dá se za tyto peníze uhrát liga?

Dá se to tak dělat. Nevidím důvod, ani hrozbu, abychom výrazně navyšovali. Pokud se nebude výrazně nakupovat.

Plat průměrného ligového hráče v řadovém klubu může činit okolo 50-60 tisíc korun měsíčně. Vydělají si tolik i u vás?

Nechci mluvit o penězích. K uvedené částce se asi nedostaneme. Ale je to hodně individuální, záleží, co do ní zahrnujete, existují prémie a bonusy. Klub je postaven na odchovancích, co tu chtějí hrát a dostávají šanci dostat se do profesionálního fotbalu. Nejsme zatím v milionové Lize mistrů, abychom platili miliony. Je to hodně o zelenobílém srdíčku. Jsme na začátku cesty.