Těmi se stali fotbalisté Hradce, kteří podlehli Spartě, a po letech někdy až těžko uvěřitelných záchran došlo také na Příbram, jež jen remizovala v Jihlavě. Přispěli k tomu i fotbalisté vršovických Bohemians, kteří doma zdolali o nic nehrající Karvinou 2:0.

Hotovo do poločasu

Sami klokani přitom v týdnu před zápasem při každém nádechu cítili zápach sestupové vody, situaci si výrazně zkomplikovali prohrou v Teplicích. A tlak by byl ještě výrazně větší, kdyby svou šanci proměnil v úvodu utkání karvinský Wágner.

V jasné příležitosti však mířil jen do brankáře Fryštáka, a tak v 10. minutě udeřilo na druhé straně. Za obranu si naběhl Kabajev, hrající teprve druhý zápas po zranění, a zblízka nedal Laštůvkovi šanci. „Kabajev měl na výhře velký podíl, dal gól a byl nebezpečný. Bohužel nemá natrénováno tolik, proto těch nebezpečných akcí není tolik a je u něj velký rozdíl mezi prvním a druhým poločasem. Věřím, že když bude mít dlouhý kontinuální trénink, může být velmi nepříjemný pro všechny české stopery," věří v kvality ruského útočníka trenér domácích Martin Hašek.

Bohemku neproměněné šance mrzet nemusely

Po čtvrt hodině přidal další gól, nicméně ten nebyl uznán pro jeho ofsajdové postavení. Bohemku tento moment ani další neproměněné šance nakonec mrzet nemusely, záchranářskou pojistku přidal na konci poločasu parádní ranou z přímého kopu Dostál.

„Spíše jsem centroval, snažil jsem se to klukům poslat na teč. Že to byl gól, je jen příjemný bonus a jsem za to moc rád," přiznal střelec druhého gólu, který cítil velkou úlevu, že se jeho tým nemusí zachraňovat až v posledním kole v Hradci. „Zažil jsem něco podobného se Slavií, kdy jsme poslední zápas hráli v Ostravě, kde jsme za určité konstelace mohli sestoupit. Týden předtím bych nikomu nepřál, člověk se moc nevyspí. Teď to z nás všechno spadlo a můžeme jet do Hradce úplně v klidu."

Euforie v Ďolíčku

V druhém poločasu si karvinští dokázali vytvořit několik šancí, Hošek v samotném závěru trefil dokonce břevno, výsledek se však již neměnil. Se závěrečným hvizdem tak propukla na hřišti i tribunách obrovská radost, která se proměnila v euforii poté, co dorazil výsledek z Letné. Klokani zůstávají prvoligoví!

„Viděl jsem o poločase, že Sparta vede 2:0. V ten moment vypadalo vše v pohodě. V druhém poločase jsem dostal informaci, že je to 3:0, a přišlo přesvědčení, že jsme zachránění. V závěru jsem se dozvěděl, že je to tam jen o gól, a zase jsem spadl z hrušky na zem. O to větší úleva a radost to byla, když na onlinech naskočil definitivní výsledek. Děkujeme na dálku i Spartě, která nám takto pomohla," poslal trenér Hašek vzkaz svému bývalému klubu.

Klokani vyhráli zaslouženě 

Po zápase si vzpomněl i na svého předchůdce na lavičce Bohemians. „Poděkování patří i trenérovi Miroslavu Koubkovi, kterého jsem střídal. Z 28 bodů, které máme, jich on udělal 21, což není jednoduché. To mi věřte."

K setrvání zelenobílých v první lize gratuloval i lodivod Karviné Jozef Weber: „Chtěl bych pogratulovat Bohemce k její záchraně. Trochu jsme jim to usnadnili, když jsme zahodili úvodní šanci. Poté jsme sice více drželi míč, ale vůbec se neprosadili v šestnáctce, a proto klokani zaslouženě vyhráli." Sám na lavičce týmu z Ďolíčku působil více než dva roky, proto byl pro něj návrat do Vršovic speciální.

„Bylo to příjemné, prožil jsem zde krásné chvilky. Potkal jsem spoustu známých, trošku jsem jim vyčítal, že nemají o tři body víc, utkání mohlo být v lepší atmosféře, takto byl cítit velký stres. Ale moje mužstvo sem jelo jako na každé jiné utkání. S motivací a s touhou vyhrát," ukončil Weber možné domněnky, že by domácím dali body zadarmo.