Stačí, když uhájí dosavadní domácí neporazitelnost ve II. lize a mohou odzátkovat lahve se šampaňským. Fotbalisté Bohemians Praha se v sobotu netradičně od 17 hodin utkají s Vítkovicemi a pokud alespoň remizují, jsou v nejvyšší soutěži. Pokud ovšem prohrají, budou mít už jen jeden pokus, a sice příští týden ve čtvrtečním epilogu II. ligy, jímž bude pražské derby s Duklou na Julisce. A ta zoufale bojuje o záchranu.

„Ano, máme ještě dva pokusy a víme, o co nám jde. My ale přesto nebudeme hrát na remízu, chceme zvítězit. A k tomu vede cesta jedině aktivní hrou,“ uvedl trenér zelenobílých Luboš Urban.

V jeho týmu by měl chybět pouze vykartovaný záložník Fenyk, naopak po delší době se vrací uzdravený útočník Brzezina, i když jen na lavičku. Otázkou je, zda nakonec přece jen nenastoupí, protože nigerijského forvarda Ibeho trápí viróza a je v péči lékařů. Na postu stopera se objeví běloruský reprezentant Lencevič, jenž naposledy v Jihlavě absentoval. A to také významně přispělo k prohře Bohemians 1:3.

Do Horních Počernic se dnes chystá i blíže neurčený počet fanoušků Bohemians 1905 s jediným cílem, vytvořit domácím hráčům negativní kulisu.

„Nevadí, nás to naopak bude motivovat k co nejlepšímu výkonu. My se s tím srovnáme. Jen ať přijdou a zaplatí na vstupném do pokladny našeho klubu,“ dodal Urban.

O záchranu usilující Dukla má těžkou pozici, v Třinci ji totiž čeká jeden z nejlepších jarních týmů.

Už jistý sestupující Sparta Krč hostí Jihlavu a pokud se může na něco těšit, tak určitě na fakt, že sehraje poslední „domácí“ utkání ve svém strahovském druholigovém vyhnanství.