„Z rozhodnutí disciplinární komise ČMFS pozastavujeme činnost Lukášovi na jeden soutěžní měsíc. Ten zákrok byl velmi brutální, na druhou stranu jde o první provinění potrestaného a komise to vzala v potaz,“ okomentoval verdikt předseda disciplinární komise Alexander Károlyi. S rozhodnutím byl spokojen i „cíl“ Lukášovy rány Jirouš. „Trest je adekvátní. Jsem spokojený. Přesto všechno doufám, že Lukáš to neměl v úmyslu,“ vyslovil se Jirouš.

S pokutou od klubu počítám

Potrestaný hříšník se k celé věci postavil čelem a přiznal vše, až na úmysl, ke kterému se nehodlal doznat. „Byl jsem v sevření protihráče a ve snaze se z něj vymanit jsem se ohnal rukou a dopadlo to tak, jak jste viděli v televizi. Chci se Jiroušovi omluvit. Lituju toho,“ kál se Lukáš. Kromě vystavení zákazu na čtyři utkání čeká potrestaného také finanční pokuta. „S finančním trestem od klubu počítám. Výše je pak na panu Bustovi,“ pokračoval Lukáš.

Vedení Bohemians se k situaci postavilo už před dvěma dny a tvrdě hráče odsoudilo. „Nejhorší na tom je, že mě Pavel hrozně zklamal. Pokuta mu bude udělena v řádu desetitisíců. Poškodil totiž dobrou pověst klubu,“ reagoval sportovní manažer Zbyněk Busta. Podle informací by měl finanční trest stoprocentně dosahovat měsíční mzdy! „Patří v kádru mezi nejstarší a měl by jít příkladem. Když ho teď mladí nahradí, už se taky nemusí vrátit do základní sestavy,“ připustil Busta.

Před projednáváním případu Lukáše z Bohemians 1905 se disciplinární komise zabývala také „mariášovým“ utkáním Baník Ostrava – Most. Dvouzápasová pauza čeká ostravského Václava Svěrkoše a mosteckého Jaroslava Škodu. Goče Toleski bude Mostu chybět jeden zápas.