V poločase ho prý dokonce spoluhráči a trenér Roman Pivarník museli přemlouvat, aby se do zápasu vrátil.

"Mosquera ani nechtěl nastoupit do druhé půle, museli jsme ho hodně uklidňovat. Nechtěl s nikým komunikovat, šel do sprchy a byl na cestě zpět do Kolumbie," řekl v nadsázce trenér Bohemians Roman Pivarník. "Ale uklidnil se a druhou půli zvládl velmi dobře," ocenil profesionalitu svého záložníka.

Mosquera byl od začátku nejlepším hráčem na hřišti a pravé straně příbramské obrany hodně zatápěl. Problémy s ním měl zejména bek Sus, kterému několikrát utekl. "Některé výkony našich defenzivních hráčů byly až za hranou únosnosti. Od Suse to byl hodně špatný zápas, bylo mi ho až líto," prohlásil příbramský kouč Pavel Tobiáš.

V 18. minutě právě Mosquera obešel Suse ve vápně a výsledkem byla šance, po které musel příbramský stoper Tregler zaskočit za gólmana na brankové čáře. Domácí brankář Aleš Hruška pak Susem pořádně zatřásl a zblízka ho seřval. "Asi to bylo zasloužené," reagoval Tobiáš.

Chvílemi se zdálo, že dojde ke rvačce

To nezastíral ani Sus. "To k tomu patří. Soupeř mě udělal ve vápně a to se nesmí stávat. Aldovi (Hruškovi) se nedivím. Já být gólman, tak řvu ještě víc," přijal kritiku příbramský bek.

Postupem času Sus přitvrzoval v soubojích, čímž se mu dařilo rychlonohého Kolumbijce přibrzdit. Chvílemi se zdálo, že dojde ke rvačce. "Párkrát to tak vypadalo, ale v takovém zápase si to nikdo z nás nedovolí. Mě by to nenapadlo a on měl žlutou kartu, tak se hlídal," řekl Sus.

"Musel jsem se jeho hře přizpůsobit. On nemá rád důraznou hru. Umí nakopnout, ale neumí přijmout. Ve druhé půli už to bylo z mé strany lepší. Celkově to byl ale z naší strany strašidelný výkon a můžeme být rádi za bod," dodal.

Z Mosquery už ve druhé půli nebyla tolik patrná frustrace. Vše si však vynahradil po utkání, kdy při průchodu mixzónou křičel "Mafie, mafie", čímž dával najevo svou nespokojenost s výkonem rozhodčích.

Čtěte také: Bohemians 1905 nevyužili převahu a v Příbrami remizovali 0:0