Německý Leverkusen odjel z Prahy s prohrou 0:1, slávisté totiž nakonec proměnili dlouhou početní výhodu.
Zásadní moment přišel už ve 22. minutě. Karim Bellarabi zfauloval na polovině hřiště Lukáše Provoda a skotský sudí ho vyloučil.

Nečekané a přísné, zákrok nebyl úplně brutální. Záložníkovi hostů navíc uklouzla noha. Slavia každopádně od té chvíle hrála přesilovku. Měla sedmdesát minut na to, aby překonala zvučného soupeře. Šance na vítězství se neskutečně navýšila.

Jenže domácí s ní dlouho mrhali. Hráli velmi pomalu, jejich kombinace byla bez nápadu. Možná na to měl vliv i fakt, že na lavičce zůstal sedět Nicolae Stanciu, většinou nositel herních myšlenek červenobílého týmu.

Jenže Rumun není v optimální formě, ve startovací jedenáctce nebyl už v minulém utkání v Izraeli.
Nakonec však na hřiště přišel po hodině hry společně s Peterem Olayinkou a tito dva muži se stali klíčovými postavami utkání.

Už v 64. minutě Olayinka rychle zareagoval na přihrávku, byl u míče rychleji než Lukáš Hrádecký, finský brankář se slovenskými kořeny, a pro Slavii vybojoval penaltu. Nastal však problém – Stanciu ji zahodil, stejně jako následnou dorážku.

Pro Slavii to byla rána. Dvojka Stanciu – Olayinka však nakonec zabodovala. V 80. minutě kopal první z nich roh a druhý hlavou pokořil Hrádeckého.

Tlak v závěru domácí přežili a můžou slavit výhru. Ale jen chvíli. Příště hostí Nice.