Bavíme se fotbalem. To je slogan, se kterým přišel už v minulých sezonách na své cestě vzhůru až do I. ligy tým Bohemians Praha. To samé teď říkají fotbalisté Motorletu. V 17. kole divize A vyhráli na půdě prachatického lídra tabulky 2:1 a sami ho nahradili na první příčce.

„Znovu opakuji, nikdo nás nikam netlačí. O postupu do ČFL nemluvíme, chtěli jsme být do pátého místa, což se nám daří. Na druhou stranu nechceme být alibisty, zkusíme to,“ konstatoval trenér jinonického týmu Luděk Kokoška. Pokud by se „tahle věc“ podařila, zahrál by si Motorlet v ČFL po osmnácti letech…

V loňské sezoně se přitom třásl až do posledního kola o záchranu. Proč ta náhlá proměna? „Zkvalitnil se kádr. Je to zásluha manažera Kuberta,“ řekl trenér.

V Prachaticích šel domácí Tatran do vedení už po čtvrthodině hry, velmi přísnou penaltu proměnil Koršala. Pražané kontrovali dvakrát po změně stran, akce vypracoval zkušený záložník Prošek. Hlavou vyrovnal 40 vteřin po přestávce Glasnovič a o šest minut později dal vítězný gól Borovský. „Přehráli jsme Tatran hlavně díky lepší fyzičce,“ doplnil vedoucí mužstva vítězů František Reichl.

Motorlet zvládl divizní šlágr i přes jisté potíže s dopravou. Jeho autobus se totiž nevyšplhal do výšky jedenácti set metrů k Lipnickému sedlu, kde byl tým ubytován, a tak museli hráče přepravovat sem a tam svými vozy domorodci.

Motorlet má ze zápasů venku až neskutečnou bilanci: sedm výher, dvě remízy, žádná prohra a skóre 20:3. Zato v tabulce sestavené jen z domácích utkání je až osmý. Například před týdnem v jarní premiéře doma jen remizoval 2:2 s milevským nováčkem. Ten je třináctý.

„Někdy se také fotbalem nebavíme,“ zažertoval Kokoška.

V sobotu v 15 hodin jeho svěřenci dom přivítají rezervu prvoligové Příbrami, tedy tým, který po podzimní části přišel vinou administrativní chyby svého funkcionáře o 17 bodů. Místo o postup tak hraje soubor trenéra Baráta o záchranu.

„Příšerný trest. I my jsme na tom vydělali, že Příbram B takhle krutě potrestali, o takové body ovšem zase tolik nestojíme. Chceme si všechno uhrát jen a jen na hřišti,“ uzavřel kormidelník nového divizního lídra.

čelo tabulky divize A

  • 1. Motorlet.........37 bodů
  • 2. Prachatice......36
  • 3. Loko Vltavín…32
  • 4. Domažlice......32