Hlouček mladíků za plechovými vraty u neratovického zimního stadionu popíjí horký čaj. Modelové, řekli byste si na první pohled. Možná focení prosincové kolekce do katalogu módní firmy, napadlo by někoho.

Kdepak. To si fotbalisté ligového nováčka Bohemians Praha přijeli po sezoně „odpočinout“ na partičku hokeje. „Zranění? Pro nás, co hrají pravidelně, nehrozí,“ říká ve výstroji s lišáckým úsměvem při přebíhání ze šaten do arény kouč Luboš Urban. Na ledě je mezi prvními.

Stejně jako nejlepší podzimní střelec týmu Marek Kincl. „Chce to fotku, takhle nastupoval i Wayne Gretzky,“ říká Kincl a v ústech přitom přežvýkává chránič zubů. Jak jinak, v zelenobílé barvě.

„Hoši, mladí proti starým.O basičku šampaňského!“ křičí před úvodním buly na své ovečky Urban. Už při rozbruslení je jasné, kdo je favoritem. Gólman Jaroslav Beláň z týmu „mladých“ připomíná bruslením legendárního krasobruslaře Jevgenije Pljuščenka. Nutno dodat značně společensky unaveného.

„To už jsem viděl. Larionov, Krutov, Bykov přihrávka na Urbana a gól,“ komentuje jednu ze šancí „starých“ trenér gólmanů Jan Klíma.

Kousek od něj se culí africký záložník Aboulaye Diarra. Zachumlaný v čepici a zimní bundě. Jako by slovům jednoho z koučů rozuměl. Sám si před zápasem kluzký povrch s hokejkou vyzkoušel. I když bez bruslí. Vrátil několik přihrávek, hůl odevzdá, zakroutí hlavou a s roztaženými koutky úst se vrací zpět mezi diváky.

A kdo nakonec vyhrál? Staří, 9:6.