S žádným postihem se nepočítá. Žádnou roli v tomto případu nehrál alkohol, hráč nizozemského Twente si zranění způsobil ve svém volném čase.

"Nehoda se stala v hráčově volném čase, který mohl využít dle svého uvážení. Neporušil tím týmová pravidla ani jakékoliv jiné interní dohody," prohlásil tiskový mluvčí české reprezentace Petr Šedivý.

Pro Michala Sadílka je největším trestem, že sám sebe připravil o účast na mistrovství Evropy. Trenérský štáb s ním počítal a loučení s kabinou bylo hodně emotivní, přiznali hráči.

Sadílek přišel o možnost ukázat se na jedné z nejprestižnějších fotbalových akcí, navíc před vyprodanými tribunami největších německých stadionů. Reprezentace je věc cti, jak bylo zmíněno, žádný postih nehrozí, ovšem kdyby se toto stalo uprostřed sezony při plnění klubových záležitostí, bylo by to už úplně o něčem jiném.

Fotbalisté mají ve svých profesionálních smlouvách samozřejmě zaneseno, že se musí vyvarovat aktivitám, které by mohly způsobit vypadnutí ze sestavy.

Oslovili jsme zástupce pražských prvo a druholigových klubů s dotazem na tyto smluvně dané zákazy. Většinou přišla odpověď s omluvou, že detaily profesionálních smluv jsou čistě interní klubovou záležitostí, předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík ale prozradil, jak je to v Edenu.

"Hráči SK Slavia Praha mají ve svých profesionálních smlouvách zákaz adrenalinových a riskantních aktivit. A také sankce za jeho porušení," odpověděl.

Protáhne-li se Sadílkova rekonvalescence do letní přípravy jeho chlebodárce FC Twente, k nějakému postihu klidně může sáhnout. Pro pětadvacetiletého záložníka teď bude nejkrutějším postihem to, že bude sledovat zápasy evropského šampionátu pouze doma u televize.