Možnost vidět zblízka fotbalisty jednoho znejlepších a nejslavnějších anglických klubů Totttenhamu Hotspur budou mít dnes krátce před druhou hodinou odpolední návštěvníci ruzyňského letiště.

Londýnský celek před zítřejším večerním zápasem Poháru UEFA na Strahově se Slavií poslal červenobílým už předem svoji vizitku vpodobě víkendového vítězství 3:0 na půdě nováčka Premier League Derby County. Vsestavě trenéra „Kohoutů“ Juanda Ramose nechyběl odchovanec a bývalý dlouholetý gólman Slavie Radek Černý, jenž by měl chytat ive čtvrtek proti klubu svéhosrdce.

Středa má ivzimních měsících obvykle na programu spoustu turnajových a přípravných fotbalových zápasů. Nejinak tomu bude vmetropoli tentokrát, hrají se mimo jiné dva zápasy vyšehradského Dragoun Cupu. Půl hodiny před polednem se utkají béčka Sparty a Plzně, ve dvě hodiny odpoledne pro změnu rezervy Slavie a Kladna. Mladí slávisté pod vedením trenéra Daniela Šmejkala mají co napravovat, vpondělí totiž podlehli rovněž na Vyšehradě vysoko 0:5 béčku Bohemians1905.

Příležitostí splnit limity pro halové mistrovství světa ve Valencii ina olympiádu Pekingu je pro tyčkaře 12.ročník zimní Pražské tyčky. Ukáže se kompletní česká mužská elita včetně Adama Ptáčka, který se pod vedením nového kouče Pavla Berana zUSK Praha vrací do vrcholnéformy.

Jedním zvrcholů mítinku bude také vrh koulí se Slováky Mikulášem Konopkou a Milanem Haborákem. Na startu budou iúčastníci MS vÓsace Michal Balner, Štěpán Janáček a talentovaný Jan Kudlička.

Mezi ženami nebude soutěžit zraněná Kateřina Baďurová, která se zotavuje zoperace kolena, ani sbolavou patou laborující Pavla Rybová. Soupeřkami Němky Martiny Strutzové tak budou Romana Maláčová sJiřinou Ptáčníkovou. Vdoplňkovém závodu na 60metrů překážek poběží Lucie Martincová sPetrou Seidlovou, na startu bude iZuzana Hejnová.

Mítink vpřetlakové hale na Strahově začne ve čtyři hodiny odpoledne skokem otyči žen, muži přijdou na řadu ohodinu později.

Basketbalistům USK Praha se vletošní Mattoni NBL moc nedaří, ve dvanáctičlenné soutěži figurují až na desáté pozici. Dnes si mohou své renomé vylepšit vzápase skolínským nováčkem, který je ještě ostupínek níž, tedy na předposledním 11.místě tabulky. Zápas 28.kola nejvyšší sutěže začíná na Folimance vpůl šesté večer. Vprvním vzájemném utkání těsně před Vánoci a před televizními kamerami vyhráli vysokoškoláci vKolíně 89:75, když 23body se vdresu Pražanů blýskl černý Američan Lucious Wagner.

Opůl hodiny později rozehrají vholešovické hale svůj extraligový duel hokejisté Sparty a Karlových Varů. Půjde opřímý souboj očtvrté místo tabulky. Domácí obhájci mistrovského titulu dostali už se před reprezentační pauzou do velmi dobré formy a ukázala, že to sútokem na první čtyřku myslí vážně. Naposledy se představila na domácím ledě 22.ledna, kdy zdolala 5:2 celek Pardubic.

„Když ale dnes prohrajeme, tak už Vary asi nechytíme,“ varuje asistent trenéra Sparty Marian Jelínek. Vpřestávce Holešovičtí nelenili. „Trénink jsme zaměřili nyní na ten závěr isamotné play off, ikdyž zatím nevíme, zda to bude spauzou nebo předkolem,“ dodal Jelínek.

Mimo hru jsou ze Sparty dlouhodobě zraněný Štrba a také Dragoun. Za Karlovy Vary zase nenastoupí zpodobných důvodů Hluchý, Řezníček a Jiří Hanzlík.

Denis Postler, Tomáš Klement

Kam za sportem vPraze?

STŘEDA 13.února

ATLETIKA 16.00Pražská tyčka 2008, tyčkařský mítink dálka, koule a šest běžeckých disciplín (přetlaková hala na Strahově), Veřejné závody žactva (hala Otakara Jandery ve Stromovce, ul. Za Císařským mlýnem).

BASKETBAL 17.30USK Praha– BC Kolín (Mattoni NBL mužů, hala Na Folimance 1, Praha2).

BILLIARD 19.15Otevřený turnaj vpoolu (herna Balabuška, Michelská 16/19, Praha4).

BRUSLENÍ Veřejné bruslení na ZS Štvanice: 10.00až 12.00, 15.00až 16.30, 20.00až 21.30 (Ostrov Štvanice, Praha 7). Na Školním ZS Bronzová: 14.30až 16.30, 17.00až 19.00 (Praha 13-Lužiny, vstup zulice UJezera, 100m od stanice metra BLuka).

FOTBAL 11.30Sparta B– Viktoria Plzeň B (Dragoun Cup na Vyšehradě), 13.40přílet týmu Tottenham Hotspur do Prahy (letiště vRuzyni, č. letu LS6835), 14.00Slavia B– SK Kladno B (Dragoun Cup na Vyšehradě), 17.30trénink týmu Slavie (stadion Evžena Rošického, Strahov), 18.00Admira– Uhelné sklady (příprava), Aritma B– Dukla dorost (Aritma Cup, hřiště Aritmy ve Vokovicích), Háje Jižní Město– Slavia A-dorost (příprava, hřiště Háje), 19.00trénink Tottenhamu Hotspur (stadion Evžena Rošického, Strahov), 20.30TJ Dolní Měcholupy– Sokol Teplýšovice (Teskahor Cup ve Štěrboholích).

GOLF 9.00Women Indoor Golf (Indoor GK Čechie, USluncové 618, Praha8).

HOKEJ 18.00HC Sparta Praha– Energie Karlovy Vary (49. kolo extraligy, Arena HC Sparta vHolešovicích, ul. Za Elektrárnou), HC Kobra Praha– VHS Benešov (II. liga, 9.kolo nadstavbové části, ZS vBraníku, Mikuleckého1584).

STOLNÍ FOTBAL 20.00Molekula Cup, turnaj dvojic (Molekula Music&Foosball Pub, Roháčova 6, Praha 3-Žižkov).

(klt, dp)