Jako sparťan si proti Slavii poprvé zahrál 13. dubna 2009, kdy při remíze 1:1 nastoupil na závěrečnou půlhodinu. "Myslím, že na mě hrál Erich Brabec s Markem Suchým. Bylo mi nějakých šestnáct, sedmnáct. Jen tak jsem tam splašeně lítal. Dobrá zkušenost, ale nic jsem tam nepředvedl," řekl Kadlec novinářům.

Derby pražských "S" stále považuje za nejprestižnější zápas v české lize. "U Plzně je to umocněné tím, že se hraje o první flek, ale derby je asi pořád nejvíc. Myslím, že i vnímáním fanoušků je derby pořád to první," konstatoval útočník, který ve Spartě hostuje z Frankfurtu.

Nejraději vzpomíná na svůj poslední duel se Slavií před odchodem do Německa v dubnu roku 2013. "Myslím, že to skončilo na Letné 3:1, dával jsem gól, na jeden jsem přihrál, takže se to vydařilo mně a také jsme vyhráli. Tohle mi asi nejvíce utkvělo v paměti," uvedl Kadlec.

Derby s Mainzem

V Bundeslize podobně vypjatý a sledovaný duel nezažil. "My jsme měli derby s Mainzem (Mohučí), ale nečetl jsem noviny, takže nevím, jak se to probíralo venku. Tady to i já víc sleduju. Tam se o tom bavili kluci v kabině, nebo přišlo úplně plno, ale víc jsem to neřešil," přiznal Kadlec.

Přes podzimní malé herní vytížení ve Frankfurtu se ve Spartě rychle stal klíčovým hráčem ofenzivy. V šesti ligových zápasech si připsal čtyři góly a jednu asistenci. "Nevím, jestli jsem v nějaké velké formě. Nějaký gól jsem dal, ale třeba v Jablonci jsem svoje šance neproměnil. Ještě je toho hodně co zlepšovat. Ale z osobního hlediska to zatím hodnotím kladně," řekl odchovanec Bohemians 1905.

Odmítá, že by mužstvo Vítězslava Lavičky momentálně stálo na něm. "Neřekl bych, že by na mě někdo spoléhal. Máme teď v týmu šest reprezentantů, takže to není jen na mně. Je nás tam víc, kteří to dokážou vzít na sebe a zápas rozhodnout," upozornil Kadlec.

Čtěte také: Kohák půjde na derby do kotle a říká: Bylo by pěkné, kdyby Slavia spadla