V posledních letech byla hlavním konkurentem Juventusu v boji o titul Neapol. Tři druhá místa z minulých čtyř sezon však byla maximem, čeho klub dosáhl. Nic nezměnil ani loňský příchod zkušeného kouče Carla Ancelottiho.

Boj o titul by se měl týkat také Interu, který našel novou ofenzivní jedničku v Romelu Lukakovi, jenž dorazil z Manchesteru United. Obranu vyztužil zkušený Diego Godin a na trenérskou lavici usedl Antonio Conte.

Hlavní favorit je však opět jasný Juventus. S hlavní superstar Cristianem Ronaldem a novými přírůstky do hvězdné mozaiky má vše ve svých rukou. Zajímavé bude sledovat, jak si s nabitým mužstvem poradí kouč Maurizio Sarri.

„Juve je jednoznačně nejsilnější. Neapol bude hodně nebezpečná. Hrají dlouho pospolu, zatímco třeba Inter udělal nějaké čtyři velké změny a ztratil důležité hráče. V tuto chvíli bych to seřadil Juve, Neapol, Inter,“ uvedl italský reprezentační trenér Roberto Mancini.

Češi v akci

Zatápět mohou také další týmy. Na šokující třetí místo bude chtít navázat Atalanta Bergamo, jejíž obranu posílil Slovák Martin Škrtel. Nový kouč a mohutné letní utrácení pak mají napravit loňskou nepovedenou sezonu v milánském AC i v římském AS.

V Serii A se pak letos opět představí i několik českých zástupců. Nováček z Brescie přetáhl ze Slavie Jaromíra Zmrhala, který si tak zkusí po boku krajana Aleše Matějů a zajímavé posily Maria Balotelliho první zahraniční angažmá.

V Boloni zůstal Ladislav Krejčí, v Sampdorii bude o větší prostor bojovat Jakub Jankto a po dlouhém zranění se vrací v Udinese do hry Antonín Barák.

Na soupisce AS Řím stále figuruje Patrik Schick, nicméně v jeho případě se celé léto spekuluje o odchodu na jinou adresu. Přesun do Německa však zatím neklapl, a český útočník se tak chystá na nedělní ligový duel proti FC Janov.