Začátek byl přitom poplatný polátané sestavě. Nastoupila kupa mladíků, kteří většinou sedí mezi náhradníky: Dominik Plechatý, Adam Karabec či Matěj Polidar. Trenér Václav Kotal musel stvořit jedenáctku zdecimovanou koronavirem, zraněními i posledním špatným výkonem v Miláně.

Kvůli němu zůstali mezi náhradníky kapitán Bořek Dočkal nebo Ladislav Krejčí starší. Naopak se po dlouhém zranění vrátil elitní zadák Dávid Hancko a do brány se postavil Florin Nita, jenž v sezoně zatím chytal jen duel domácího poháru.

Dozajista kvůli těmto změnám byla Sparta bázlivá, prakticky se nedostávala do hry. Dvacet minut se zdálo, že bude pokračovat v evropském zmaru. Vždyť první dvě utkání prohrála s celkovým skóre 1:7 – a především na hřišti AC Milán byla marná.

Evropská liga: Slavia - Nice
Náhradníci přinesli Slavii body. O výhře nad Nice rozhodli Kuchta a Sima

Jenže ve Skotsku se najednou udála velká proměna. Klíčovou zásluhu na ní měl střelec Lukáš Juliš, ale také jeho kolega z útoku David Moberg Karlsson či mladík Karabec.

Letenští začali úspěšnou část zápasu jakýmsi zahrozením soupeři. Nejprve Karlsson trefil břevno, po něm Julišův pokus z voleje vytlačil brankář nad břevno.

Sparta byla lepší, byť domácí více drželi balon. Jenže hosté byli nebezpeční i produktivní. Ke gólu pomohl roh: Karlsson centroval, Hancko trefil hlavou tyč, Juliš předvedl brilantní dorážku, balon napálil pod břevno vskutku nekompromisně.

Adam Hložek
Problém. Fotbalový zázrak Hložek může kvůli zranění chybět měsíce

Také druhou branku dal nejlepší střelec týmu. Těsně před přestávkou naprosto chladnokrevně zvládl kličku i technické zakončení ve stylu francouzské legendy Thierryho Henryho.

Vše se zdálo být sluncem zalité, jenže ve druhé půli Sparta uvadala, Celtic se dostal do tlaku. Hosté se evidentně strachovali o výsledek, a tak logicky inkasovali.

Z průšvihu je však vytrhla dvojice večera Karlsson zvládl individuální akci a poslal Julišovi míč před prázdnou bránu. Útočník dal třetí branku, tedy hattrick, jenž přidal k šesti zásahům v domácí soutěži.

Výsledek pak dotvořil střídající Ladislav Krejčí starší.