„Je hodně důležité, že už se všichni lépe známe a víme, co jeden od druhého čekat. Atmosféra v týmu je díky tomu úplně jiná a jsme soudržnější,“ pochvaluje si trenér Andrea Stramaccioni.Do „příjemnějšího prostředí“ přestoupily i nové posily. „V tom mají hráči, kteří k nám přišli, velikou výhodu. Lépe se adaptují.“

A to i kvůli tomu, že ve Spartě potkají fotbalisty, se kterými se znají. „V létě bylo změn hodně a nebylo moc času se sžít,“ přiznává Stramaccioni: „V zimě přišly posily pouze na posty, které jsme potřebovali vyztužit.“

close Výsledky přípravy pražských celků info Zdroj: Deník zoom_in

Poté, co skončil Tomáš Rosický, to byl zejména střed zálohy. „Jsem rád, že jsme přivedli Stanciuho s Kangou, oba nastoupí už v neděli proti Liberci,“ slibuje kouč.

Silná skupina mladých hráčů

O základní sestavě, která v neděli vyběhne proti Liberci, už má jasno. A těší ho také fakt, že má kam sáhnout pro mladé fotbalisty.

„Máme silnou skupinu mladých, kteří třeba nenaskočí hned v základu, ale jsou pro nás důležití a mohou nám v budoucnu hodně pomoci,“ hovoří o hráčích, jako jsou Čivič, Sáček, Kulhánek, Drchal či Mustedanagič.

Kromě zmiňovaných posil do středu zálohy by se měl v úvodním jarním zápase v brance představit Nita, který nahradil Dúbravku, jenž přestoupil do Newcastlu.

„Martin odešel do Anglie 31. ledna a my museli okamžitě sehnat náhradu. V té době ale nebyl k dispozici žádný český nebo slovenský gólman, který by byl na takové úrovni. Nita je pro nás nejlepší možné řešení,“ pochvaluje si Stramaccioni příchod zkušeného Rumuna.

Ten se bude muset seznámit s českými útočníky. „Zatím je nezná, což může být nevýhoda. Neví, že teď proti němu nastoupí Kerbr a příště třeba Škoda s Necidem, musíme ho dobře připravit,“ ví trenér.

Stejně tak, že jaro bude těžké.