Běžela pátá minuta nastavení a hosté v závěrečném kole nadstavby vedli nad klokany 1:0. Pro Pražany to znamenalo jediné museli do baráže. Měli ale ještě čas na jeden útok. Na jehož konci stála přesná střela kapitána Josefa Jindřiška, která dala Bohemians definitivu záchrany.

Utkání 10. kola Fortuna ligy - Sparta Praha vs. Slavia Praha
Slávistům pauza prospěla. Eden je v klidu

„Nepopsatelná euforie a jeden z mých největších zážitků,“ vzpomíná osmatřicetiletý srdcař, který v Ďolíčku kroutí už desátý rok. Loni dal čtyři góly. Dva z nich v posledních dvou kolech, a vlastně tak udržel svůj tým v lize. „Ideální načasování,“ směje se Jindřišek. „Asi to tak mělo být.“

I tentokrát půjde hlavně o body

Fanoušci i tehdejší trenér Martin Hašek hned chtěli kapitánovi postavit sochu. „To bylo jen v euforii. Já budu nejraději, když na nás budou pořád chodit,“ vzkazuje příznivcům Jindřišek.

Zítra (od 15.30 hodin) se oba soupeři utkají znovu. I tentokrát půjde o důležité body. Opava je totiž poslední a klokani na jedenácté pozici mají o pouhé tři body navíc. „Udělají maximum, aby u nás bodovali,“ uvědomuje si kapitán.

Luděk Klusáček
Trenér Bohemians Klusáček: Fotbal rozhodují body. Až pak je na řadě kvalita hry

A také moc dobře ví, proč se jeho mužstvu nedaří dobrý herní projev přetavit v body. „Nedáváme góly a máme naprosto rozdílné poločasy. Buď zkazíme první a povede se nám až druhý, nebo naopak,“ kroutí hlavou Jindřišek.

Na lavičce Bohemians už bude v neděli sedět nový trenér. Martina Haška po 30 měsících vystřídal Luděk Klusáček. Někdo změnu očekával, pro druhého byla překvapením. Třeba pro Jindřiška. „Myslel jsem si, že trenér dostane šanci ještě proti Opavě,“ míní kapitán zelenobílých a odhodlaně dodává: „To ale není starost hráčů. Ať už nás vede kdokoli, Opavu musíme porazit.“

Trenér Uwe Krupp.
Kruppovi skončily líbánky. Po svém týmu chce lepší výkony