Ano, tým z Letné má bezkonkurenčně nejlepší první poločasy zápasů. Ovšem ty druhé… kvůli nim jsou v tabulce až šestí. A tento fakt sparťané potvrdili i během velikonočního víkendu v Teplicích, kdy popáté za sebou remizovali. A opět nedokázali udržet vedení z prvního poločasu.

Investované stamiliony 

„Pátá remíza, třetí pod mým vedením… Kdybych věděl, v čem je problém, dokázali bychom ho odstranit,“ říká trenér Pavel Hapal. Jeho svěřenci v první půli potěšili aktivní hrou, vedoucím gólem Stanciua a dalšími šancemi. „Měli jsme jich dost, abychom náskok navýšili. Na začátku druhého poločasu jsme ale opět vypadli ze hry a v té době i inkasovali gól,“ vrací se ke smolnému zápasu na severu Čech.

Investované stamiliony, změny na trenérském postu i v hráčském kádru. Nic nezabírá a Sparta se potácí v největší krizi za poslední sezony. Vrchol zmaru přišel v derby proti rivalům ze Slavie.

Poločasový stav 3:0, který platil ještě na začátku 70. minuty… A výsledek? Remíza 3:3. „Musíme umět zápasy vyhrát, jak si Sparta zaslouží,“ má jasno Hapal. Ale ví, že to nebude nic jednoduchého.

Unavené opory 

V týmu nemá moc tuzemských reprezentantů, ale těch zahraničních ano. „Reprezentační přestávka nám trochu přidělala problémy. Například Nicolae Stanciu měl po dvou zápasech za Rumunsko a dlouhém cestování už během přestávky v Teplicích málo sil. Ovšem není to věc, na kterou bychom se měli vymlouvat. Měli jsme pro výhru udělat víc na hřišti,“ nehledá výmluvy.

Před sezonou měla Sparta ambice na titul, v jejím průběhu to díky podzimní jízdě upravila na boj o druhé místo a možnost bojovat o Ligu mistrů. Z odvetné části je ale odehráno šest kol, Hapalovi svěřenci jsou šestí a při formě soupeřů v tabulce nad nimi budou mít hodně práce, aby se do evropských pohárů vůbec kvalifikovali.

Spartu čeká dukla 

„Každý týden si říkáme, že příště už musíme zabrat tříbodově, a vypadá to pořád stejně, aniž by člověk věděl proč,“ nechápe útočník a kapitán Václav Kadlec. „Do konce sezony zkrátka musíme vyhrát co nejvíce zápasů,“ dodává.

Spartu teď doma čeká Dukla, která na Letné nedokázala v samostatné české soutěži ani jednou zvítězit a ve vzduchu visí, že by sparťané mohli sérii pěti remíz v řadě přerušit výhrou. Pak už to ale bude silnější káva zápas v Plzni a doma proti na jaře stoprocentnímu Jablonci.