Fotbalisté Přední Kopaniny se dočkali, po jedenácti letech si zahrají divizní zápas.

„O Čelákovicích víme jen to, že je trénuje Michal Petrouš. Chceme mít v divizi kontakt se špičkou, aby byla chuť a motivace i do jara,“ řekl trenér Kopaniny Pavel Mejdr.

Z jeho svěřenců zazářil v generálce na mistrovskou sezonu Jan Horák. Proti týmu FSC Libuš z pražského přeboru dal čistý hattrick za deset minut a nasměroval tak tým modročervených k jasné výhře 5:1.

„Jsem už teď ale hrozně natěšený na divizi. Čelákovice byly v předchozí sezoně páté, ale to nic neznamená. Jsme doma, budeme hrát na vítězství. Žádné bránit nulu a hrát na bod,“ prohĺásil bez okolků Horák, který nastřílel v předchozí sezoně v pražském přeboru 13 branek. V klubovém střelecém žebříčku se však dělil o druhé as třetí místo s Američanem Garthem Juckemem.

Víc branek než Horák a Juckem dohromady si připsal Bohuslav Strnadel, jenž si připsal 27 tref do černého. I díky tomu Kopanina, za níž občas nastupuje v záložní řadě i trenér Sparty Martin Hašek, v nejvyšší metropolitní soutěži nakonec triumfovala a nasbírala celkem 75 bodů, o dva více než druhá Dukla B.

Ta ale nakonec rovněž dodatečně do divize postoupila, a sice díky tomu, že až dosud ČFL hrající Sparta Krč se přihlásila pouze do přeboru.

„Nervozitu z divize necítím, spíš takovou z toho, kdo vlastně bude hrát v základní sestavě. Je nás v kádru dvaadvacet a všichni chtějí být na hřišti," dodal Horák.

V Praze se hraje o víkendu ještě jeden divizní zápas, v neděli dopoledne v Libni Meteor VIII hostí tým Votic.