Máte první ligovou výhru. Nebylo to ale lehké, že?

Upracované. Ale začátek byl dobrý, hráli jsme fantasticky. Škoda, že jsme pak začali mi strach a měli hodně ztrát balonu. Takže se hra nevyvíjela tak, jak jsme chtěli. Teplice jsou silným soupeřem a ukázaly, že fotbal hrát umí. Získali jsme cennou výhru.

Hráči Slavie.
Slavia pojede do Borisova dát gól a postoupit

Občas jste se na obránce zlobil. Nehráli podle představ?

Měli jsme celkově hrát více zezadu. Když už vedeme a nedaří se nám vepředu, musíme hlavně udržet skóre. Byly tam místy velké díry ve středu obrany. Zaplaťpánbůh, že jsme neinkasovali.

Ke konci jste měli namále..

Ta situace mě vyděsila. Byla to taková tečovaná „šmudla“, mohu být rád, že tam nespadla. 

Vám osobně se daří, vychytal jste už dvě nuly. Spokojenost?

Zatím nechci vůbec nic hodnotit. Radši bych nulu vyměnil za výhru ve středeční odvetě s Borisovem. Budeme to mít těžké, což jsme viděli už doma. Ale musíme si uvědomit, že jsme ve vedení, takže se nemáme čeho bát.

Fotbalisté Slavie. Ilustrační foto.
Boj o vstupenku do Ligy mistrů začíná, Slavia hostí Borisov

Vstoupil jste do klubu ligových brankářů. Vnímáte to nějak?

Ani jsem o tom nevěděl. (usmívá se) Dozvěděl jsem se až od tiskového mluvčího, že jsem vychytal stou nulu. Vždycky je pro mě ale důležitý výsledek mužstva. A statistiky? Na ně vůbec nehledím.

Stovka ale není malé číslo…

Ale za jak dlouhou dobu? Nedávno se mě jeden novinář zeptal, jak dlouho hraju fotbal. Musel jsem složitě počítat. (směje se) Je to devětadvacet let. Takže opravdu dlouho.

Penalta? Tvrdík se omlouvalBěžela osmá minuta zápasu Slavia Teplice, Fryd-rych hlavičkoval na soupeřovu branku a trefil bránícího Vondráška do hlavy. Rozhodčí usoudil, že to byl penaltový zákrok rukou, a až opakované televizní záběry ukázaly, že šlo o hrubý omyl. Reakce Slavie? Překvapivá. „Penalta nebyla a vadí mi vítězství touto formou. Chceme fair play sezonu a na tento zápas nemůžeme být pyšní. Omluva do Teplic,“ vzkázal klubový boss Jaroslav Tvrdík soupeři.