Mužem utkání se však stal Bogdan Vatajelu, který na obě branky přihrál a po celou dobu navíc podával výborný výkon. „Když jsem přišel do Sparty, tolik jsem ho neznal, ale při nemoci Venci Kadlece jsme se rozhodli ho vyzkoušet a musím říct, že se nám to opravdu vyplatilo," pochválil Vatajela trenér Petr Rada.

Byl to krásný centr 

Zápas mohl pro Spartu jen těžko začít lépe. Již ve čtvrté minutě dokázal Vatajelu odcentrovat přes bránícího obránce Kvída a jeho milimetrový pas našel přesně Josefa Šurala, který hlavou nedal brankáři Hruškovi šanci.

„Byl to krásný centr, půlka gólu patří Bogdanovi. Krásně se uvolnil, výborně mě našel a já už to měl jednoduché," složil rumunskému reprezentantovi poklonu Šural, který se hlavou prosadil ve druhém zápase po sobě.

Snažíme se hrát vysoko 

Druhou branku mohl po sparťanském tlaku přidat po čtvrthodině Konaté, ten však odkrytou branku trestuhodně minul. Středočeský tým následně hru vyrovnal a do poločasu také dokázal vyrovnat. Váchovu naivní přihrávku vystihl Rezek a sám před Bičíkem se nemýlil. „Snažíme se hrát vysoko, Sparťani se nechtějí zbavovat balonu, proto jsem tam šel o krok dřív a vyšlo to," hodnotil svou trefu příbramský útočník.

Ve druhém poločase si oba týmy sice dokázaly vytvořit šance, hlavně na Spartě však bylo vidět, že se herně stále velmi trápí. Když už to vypadalo, že zápas skončí další ztrátou letenského celku, našel v nastaveném čase Vatajelu na malém vápně znovu Šurala,který rozradostnil fanoušky a trenéra Radu, který slavil tak vehementně, že byl vykázán na tribunu. „Zavařili jsme si sami, hloupou brankou jsme Příbram nechali vyrovnat. V druhém poločase jsme postupem času byli lepší, hráli jsme až do konce a po krásné akci jsme rozhodli," zhodnotil zápas Rada.

/ MICHAL ČERNOVSKÝ/