Tak slaví Tomáš Hrdlička narození synka stejného jména!

Fotbalová Slavia na jaře jenom vyhrává a po kolapsu Sparty ve Zlíně vede ligu už o čtyři body. Další dva body zaostává třetí Liberec, který nečekaně zaváhal doma se Slováckem (1:1).

„Je to supéér, užíváme si to, věříme si,“ rozplývá se 25letý slávistický, teď už zase ofenzívní záložník.

Na jaře se dostal poprvé do základní sestavy a jako by nahlas zakřičel: „Pozor na mě! Patřím tam natrvalo.

“ Bývalý levý bek se podílel na mnoha nebezpečných akcích před brankou soupeře. Šikovnou levačkou posílal do akcí ostré hroty, přidal i obávané rány. „Ten můj gól vyšel po přesné domluvě s Lukášem Jarolímem,“ lebedí si.

Slavia létá s nebývalou lehkostí, z její hry sálá radost i sebevědomí. Experti však připomínají její psychickou labilitu – smete silného rivala, ale ztratí s outsiderem, tak jako mnohokrát v minulosti.

„Musíme se srovnat s tlakem, ukázat, že na to máme,“ říká pevně Hrdlička, člen stříbrného týmu z mistrovství Evropy do 21 let z roku 2002. „Ještě vzadu potřebujeme být kompaktnější, každý lépe držet své pozice.

“ Současnou euforii v klubu srovnává služebně nejstarší hráč s érou trenéra Beránka. „Jenže tenkrát nám to nevydrželo až do konce,“ připomíná. Titul uzmula Sparta… A Hrdlička sám se málem ztratil v béčku. Sobotní pád odvěkého rivala sledoval jen na teletextu, v hotelu na předzápasovém soustředění. „Soustředíme se sami na sebe.“

Ještě dvě utkání a čeká je derby právě se Spartou – nejspíš zlomový duel celého jara. „Pojedeme vyhrát i tam…“

Nejdřív ale musí zvládnout bitvu na půdě posledního Slovácka, pak doma Plzeň. „Je nám jedno, s kým hrajeme. Každý soupeř je těžký a musíme se na něj připravit,“ dodává pokorně.

Více v dnešním vydání Deníku na straně 26.