Nerad bude trenér druholigových fotbalistů Hradce Králové Pavel Malura vzpomínat na „strahovský azyl“ Sparty Krč.

Už podruhé v sezoně sem přijel jako kouč adepta na postup, nejdříve se Slováckem, a podruhé si odvezl jen bod. Tentokrát plichtil „jen“ 0:0.

„Ať už ten první zápas, nebo dnešní, oba si byly hodně podobné. Tady se hraje těžko dobrý fotbal. Tím spíš, když se během druhého poločasu hrálo tak sedm až deset minut čistého času,“ postěžoval si trenér Malura.

Leželo se více než hrálo

„Votroci“ byli aktivnější zvláště v první pětačtyřiceti­minutovce, kdy si vytvořili tři slibné šance. Ale v té druhé Krč často kouskovala hru poleháváním, čímž si více než často vysloužila pískot hradeckých fanoušků. „Nikdy jsem nikoho nenabádal, aby polehával schválně. Dokonce jsem zařval na gólmana Diviše, aby rychle vstal,“ hájí se trenér Krče, kterému po závěrečném hvizdu vystřelily ruce vzhůru.

„Ano, je to důležitý bod. A na kolik procent jsem s bodem spokojený? Na 50 procent nebo na 33,3. Hrály týmy z opačných pólů tabulky, s úplně jinými ambicemi. My se chceme hlavně zachránit. A myslím, že nás Hradec nedostal pod tlak,“ prohlásil Juraj Šimurka.

Tomu se Malura jen usmál: „Nemůžeme dostat někoho pod tlak, když se nehraje delší chvíli v kuse. Beru to jako taktickou variantu. Naši chybou bylo, že jsme to nerozhodli v prvním poločase.“

Doma jsou silní

Úvodním jarním kolem Krč navázala na podzimní statistiky. Před zimní pauzou Sparta z osmi domácích zápasů šest remízovala a jednou vyhrála, což poznal i sám Malura. „Víme, že jsou silní v obraně. Ale po dlouhé pauze přehlednější údaje o soupeři chyběly. Myslím, že tady ztratí více týmů.“

Zajímavý a herně velice podařený duel sehrál krčský Jaromír Šmerda, který strávil podzim právě v Hradci. „Samozřejmě to bylo pikantní utkání. Za bod jsem velice rád, s ohledem na budoucí těžké boje o záchranu. Klukům jsem něco slíbil, teď to milerád vyplním,“ usmál se záložník.

Nad kvalitami zimní posily se rozplýval i Šimurka. „S Jaromírem jsem maximálně spokojený. Myslím, že nám výrazně pomůže. Je to hráč, který by měl hrát výš.“

Relativně potěšený s posilami byl i Malura. „Těžko hodnotit nové hráče tak brzo. Němeček si odehrál své a i Zbončák byl vidět. Do dalších zápasů však očekávám ještě trochu víc,“ vyznal se Malura.