Megalomanský kolotoč jménem Hanspaulka totiž dnes načíná svou 71. půlsezonu. „Nic zásadního se nezměnilo. Stále někteří hrají pro pozápasovou žízeň, někteří si chtějí zkusit fotbal. Stále máme osm lig a tedy 756 týmů. Tomu odpovídá 4158 zápasů za tři měsíce,“ říká první předseda Pražského svazu malého fotbalu Karel Filip.

Proto vytáhněte ze sportovních tašek zatuchlé dresy. Oklepejte boty od bahna či škváry a ponořte je do vodní lázně. Hustilkou nafoukněte prázdné míče. Třikrát obkružte blok. Napněte ztuhlé svaly několika dřepy a roztáhněte plíce svižnou chůzí do schodů s taškami v rukou. Pak svolejte spoluhráče. Jděte do hospod nebo restauračních zařízení a důkladně promyslete systém hry, taktiku, rozestavení, cíle. A hlavně se u toho bavte. Hanspaulka je přece jenom o zábavě. Ta spojuje v Praze bezmála deset tisíc nadšenců pro malý fotbal.

Pražský deník bude opět u všeho podstatného. Každou středu a čtvrtek přineseme kompletní výsledky všech lig a k tomu i zajímavé čtení z jejího prostředí a zákulisí. Hanspaulku ozvláštní tradičně i prvoligoví a druholigoví fotbalisté. Jejich jména však vzhledem k možnému klubovému postihu nezveřejníme. „Máme zaregistrováno 28 nových týmů, ale žádná celebrita mezi nimi není. Možná Aleš Brichta do Bum baru někoho přivede,“ věští Filip.

Výrazná šance se však nově nabízí hračičkám a talentům s fotoaparáty. Pražský Deník vypisuje soutěž o nejlepší snímek ze zápasů Hanspaulské ligy. Výherce obdrží dvě vstupenky na utkání národního týmu v kvalifikaci o účast na Euro 2008 proti Slovensku, které se hraje 17. listopadu na Letné.

Soutěž Deníku

Zasílejte své fotografie z libovolného utkání od první až po osmou ligu Hanspaulky v digitální podobě na adresu sport.prazsky@denik.cz. Uveďte své jméno a kontaktní údaje. Deník odmění autora nejlepšího snímku dvěma vstupenkami na utkání národního týmu v kvalifikaci na Euro 2008 proti Slovensku, které se hraje 17. listopadu 2007 na Letné. Vyhlášení soutěže proběhne týden před zápasem.