"Je to kruté. Soupeř byl po celý zápas lepší, silnější na míči," přiznal trenér Bohemians Jaroslav Veselý.

Úvod zápasu patřil domácím hráčům. Brankář Reichl musel být neustále v pohotovosti, spoustu akcí ale dokázali zastavit i jeho parťáci před ním. Po půl hodině hry domácí stadion zabouřil, když se po kontaktu Reichla se Sörlim fanoušci dožadovali penalty. Rozhodčí ale rezolutně rozpažil.

Méně zkušené týmy musí v Evropě proměňovat šance. A to bylo jedním z důvodů, proč Bohemka neuspěla. Matoušek uháněl po šikovném nákopu za obranu sám na gólmana, ale z dobré střelecké pozice ho vracející se obránce vytěsnil.

Fanoušci Bohemians
Hurá do Evropy. Bohemians oprašují slavnou historii klubu

Pro hosty bylo důležité udržet bezbrankový stav do přestávky, ale těsně před odchodem do šaten to nevyšlo. Po rychlé kombinaci se míč dostal k Grönbaekovi a ten nezaváhal.

Druhý poločas přinesl mnohem lepší podívanou, ale góly padaly jen do sítě Pražanů. Po pěti minutách druhé půle přidal druhou norskou trefu Pellegrin.

Na druhé straně to pak zkoušel Matoušek, branku minul, Hálova dělovka pak trefila jen břevno. Klokani vycítili šanci a vrhli se do útočení, Kovařík se ocitl ve výborné pozici, ale v pádu neuspěl.

Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc
Před startem ligy: Bohemians vyhlíží Evropu. Napodobí snovou sezonu?

Břevno se rozeznělo i na druhé straně, Reichl se jen ohlédl za střelou Sörliho. Výsledek 2:0 dával Pražanům šanci do odvety, ale stejně jako na konci první půle, inkasovali i na konci té druhé. V první minutě nastavení se prosadil Espejord.

"Je to kruté. Vadí mi první poločas, kdy jsme paradoxně dobře bránili, ale s míčem byli nepřesní, strašně bázliví. Vadí mi také branky v závěrech obou poločasů. Stav 2:0 byl hratelný, s 3:0 to bude velice těžké," pokračoval v hodnocení Veselý.

Ten přiznal i trochu nervozity u jeho svěřenců. Většina z nich hrála na mezinárodní pohárové scéně poprvé. "Před zápasem mi to tak nepřišlo, ale v první půli tam nervozita byla, i u zkušených hráčů," dodal.

Bodö/Glimt - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)

Branky: 44. Grönbaek, 50. Pellegrino, 90.+1 Espejord. Rozhodčí: Kardesler - Ögel, Tugral (všichni Tur.). ŽK: Moe, Berg - Hrubý, Beran.

Bodö/Glimt: Haikin - Wembangomo (70. Sjövold), Moe (60. Lode), Björtuft, Björkan - Fet (70. Saltnes), Berg, Grönbaek (85. Konradsen) - Sörli, Moumbagna (85. Espejord), Pellegrino. Trenér: Knutsen.

Bohemians: Reichl - Hůlka, Křapka, Hybš - Köstl, Hála (83. Necid), Jindřišek, Hrubý (56. Beran), Dostál (56. Kovařík) - Prekop (46. Puškáč), Matoušek (68. Kozák). Trenér: Veselý.