Sparta žádala 55 milionů, naopak Hašek, který v lednu odmítl se Spartou odcestovat na soustředění do Španělska, ušlou mzdu ve výši necelých 6 milionů korun.

Sbor rozhodců fotbalové asociace už rozhodl.

„Vedení ACS dokument v následujících dnech důkladně prostuduje, nicméně po prvním nahlédnutí je podstatné, že Sbor rozhodců FAČR potvrdil právní výklad ACS, že hráč jednostrannou výpovědí porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem,“ píše se v prohlášení Sparty.

To je pravda, na druhou stranu pokuta byla velmi výrazně snížena. Navíc případ zřejmě nekončí, protože obě strany mají možnost odvolání, což (minimálně jedna) asi využije.

Fotbalista Martin Hašek.
Hašek promluvil o sporu se Spartou: Lhaní, dehonestace a odstrašující příklad

„Jak už jsme avizovali, je to teprve začátek a budeme bojovat dál,“ uvedl Hašek pro aktualne.cz. 

Hráč jedno malé vítězství dosáhl, bude mu vrácena pokuta 150 tisíc, jež mu byla během sporu stržena z platu. Naopak refundaci výplaty čekat nemůže.

I proto není v příliš komfortní situaci. Už prakticky rok nehraje, padly mu přestupy do Maďarska či Izraele. Uvidí se, jak se jeho situace nyní změní. V současnosti je volný hráč, tudíž nemusí nový klub platit nic za přestup. Zájemci se však zatím nehrnuli, čekali na to, jak dopadne jeho soud se Spartou. Dá se totiž očekávat, že Hašek při jednáních využije sumu vlastně jako cenu za přestup.

Pokud by měl kdokoli zaplatit 55 milionů, byl by Hašek vlastně neprodejný, 22 milionů (800 tisíc eur) už může být přijatelnější cenovka.

Ale konec ještě není.

Fotbalista Martin Hašek.
Válka mezi Haškem a Spartou. Kdo by měl zaplatit miliony?