Proto vytáhněte z tašek zmuchlané a zatuchlé dresy. Oklepejte boty od bahna či škváry a ponořte je do vodní lázně. Třikrát obkružte blok, kde bydlíte. Napněte stehna dvaceti dřepy a roztáhněte plíce dvěma desetimetrovými sprinty. Nejmasovější a pravidelně organizované sportovní menu se 7623 zápasy má zelenou! Už tento víkend. A Pražský deník bude opět u toho. Každou středu nabídne výsledky se zajímavým čtením z prostředí Hanspaulské ligy.

Od prosince, kdy se uzavřela podzimní půlsezona, se nic zásadního nezměnilo. Stejně jako před půl rokem i nyní se přihlásilo 756 týmů. „Počet mužstev jsme nesnížili. Ambice zvyšovat ale moc nemáme. Nejvíc mužstev, co pamatuji, bylo v roce 2003. To startovalo přes 800 týmů. Tento rok drží rekord,“ přibližuje první místopředseda Pražského svazu malého fotbalu Karel Filip. Odpovídá a nemění se ani počet hřišť. „Máme nasmlouvaných třicet areálů, kde je dohromady šedesát hracích ploch. To také zůstává,“ říká Filip. Není žádným tajemstvím, že PSMF si za peníze od týmů nasmlouvá hřiště, na kterých se pak hraje. „Třeba na Hagiboru stojí pronájem plochy 230 korun,“ uvádí Filip. Je pak logické, že umělé trávy jsou dražší. „Třeba jedno hřiště v areálu Pražačka přijde družstvo bez osvětlení na 500 korun. Nejdražší v tomto směru byla umělka na Tempu. Tamní správce požadoval 1100 korun. To bylo nadále neúnosné. Tak jsme od smlouvy odstoupili,“ líčí Filip.

Do masové vřavy vyrazí i poslední kompletní vítěz malého fotbalu – Smutný potapěči. Mohou se pochlubit už dvěma poháry pro vítěze. „Vynasnažíme se vyhrát třeba zase, ale naše ambice už nejsou takové jako před dvěma a půl lety nebo naposledy. Chceme si zahrát tak, aby nás to hlavně bavilo,“ říká vedoucí týmu a nejlepší střelec první Hanspaulské ligy Petr Dedek. Systém zápasů a lig je také nezměněn. Pokuty, poplatky a různé další platby nadále nedoznávají úprav. Nepřinášíme však dobré zprávy ani pro týmy s ambicemi postoupit. Za výhry v ligách a postupy se odměny také nezvyšují. „Nehrajeme pro peníze. Baví nás to a hlavně už pěkně zní, když se řekne mistr Prahy v malé kopané,“ říká Dedek.