S takto výrazným zákazem na některých hřištích vstupuje deset tisíc amatérských fotbalistů do 74. sezony oblíbené Hanspaulky.

Jestli se dřív tolerovaly kopačky na umělých trávách II. a III. generace, nově se vystavuje přísná stopka. „Správci hřišť si nepřejí, aby se na umělých plochách hrálo v nevhodné obuvi. To je celý a jediný důvod přísněji hlídaného nařízení,“ říká Karel Filip, místopředseda Pražského svazu malé kopané.

V Hanspaulce se každý tým může na vlastní kůži „seznámit“ s 33 komplexy a 49 hřišti, ale jen na šesti místech v Praze využije kopačky – „lisovky“. Samozřejmě jde o samé škváry…

Pokud na umělých trávnících budete obuti jinak, nemusíte hrát: „Rozhodčí nemá povinnost hráče na povrch vpustit, nebo i jinak – může mu start zakázat,“ dodává Filip. „Jinak žádné změny nejsou.“

Naopak Deník slabě inovuje skladbu zpravodajství. Opět vás bude informovat o nejmasovější amatérské kopané na území metropole (nově i na stránkách prazsky.denik.cz), avšak víc se zaměří na I. ligu.

Několik posledních let byl počet týmů v Hanspaulce „zmražen“ na 756 celcích. Už na podzim ale nastal pohyb směrem nahoru. Pro velký zájem. „Teď na jaře jsme ale k rozšíření skladby soutěží o jednu celou skupinu nepřistoupili,“ říká Filip.

Tříměsíční maraton zápasů začíná prvními utkáními o omto víkendu.