„Každým zápasem je moje pozice v brance pevnější,“ říká sebevědomě gólman, který se dnes večer v duelu Poháru UEFA postaví proti francouzskému Toulouse. Na jeho půdě.

 

Výdrž se mu vyplatila

Už několikrát si chtěl na Letné sbalit kufry. Nikdy to však neudělal. Nyní se mu jeho výdrž a oddanost pro „rudý tábor“ vyplácí.

„Měl jsem opravdu chuť odejít. I na začátku této sezony. Na Spartě byli totiž čtyři gólmani. Nakonec jsem zůstal jako trojka. Ale věřil jsem, že budu mít šanci, a pak se to otočilo k lepšímu,“ prozrazuje nadějný gólman, jenž bydlí se svou přítelkyní Žanetou a nadevše zbožňuje kulečník a bowling.

 

Při rozhovoru s ním se toho příliš nedozvíte. Je tichý, dalo by se říci až plachý.

 

A takový brankář že má na hřišti seřvat stopera a rebela Řepku? „Křičet na Řepu? To záleží na tom, kdy a v jaké situaci,“ směje se služebně nejstarší muž Sparty v rukavicích.

 

„To se asi stydí jen před novináři, v kabině tak tichý není,“ žertuje na adresu svého spoluhráče slovenský záložník Karol Kisel.

 

Jak si poradís Evropou?

 

Tichý na trávníku Grigar opravdu není. A možná i proto se dokázal prosadit do branky přes zkušeného Poštulku a šikovného exslávistu Kozáčika.

 

„Momentálně je z našich gólmanů nejlepší,“ říká o něm trenér Sparty Michal Bílek.

 

Ale zvládne atmosféru pohárové Evropy?

 

„Pod tlakem nejsem. Zápas s Toulouse beru stejně jako každý ligový. Je sice důle-žitý, ale ne životní. Na ten stále čekám,“ nenechává se Grigar vyvést z míry před dnešním možná klíčovým duelem s francouzským celkem a dodává. „Jestli jsem nervózní? Vždycky, ale ne moc. V průběhu zápasu to opadne, dostanu se do pohody a jsem v klidu,“ uzavírá jedna z možných budoucích hvězd letenského klubu.