Martin Hašek, trenér týmu z Ďolíčku, ovšem upozorňuje, že je to spíše nevyzrálostí jeho současného kádru než záměrem. „Určitě to není tím, že bychom hráli nějakým specifickým defenzivním stylem. Po ztrátě míče pochopitelně bráníme v bloku, ale snažíme se hrát hodně ofenzivně. Jen máme problémy s proměňováním šancí,“ přiznává kouč.

Mužstvo v zelenobílých dresech v sedmi zápasech udrželo hned čtyřikrát čisté konto. „S tím jsem velmi spokojen,“ usmívá se trenér. Ale ve stejném počtu duelů vyšel naprázdno naopak také útok. „S tím už tolik ne,“ dodává se smíchem.

Tým má útočné choutky

Kdo letos osobně zavítal na ligový zápas Bohemians, tak viděl, že týmu se nedají upřít útočné choutky, ale chybí zkušenější hráč, jenž by to vzal na sebe a strhl tým k větší aktivitě. Podívejme se na sestavu, která uhrála bezbrankovou remízu v pátek v Teplicích útočník Tetteh 20 let, ofenzivní záložníci Reiter 22 let, Nečas 22 let, Bartek 29 let, ale ten spíše dře ve prospěch spoluhráčů, než aby byl kanonýrem. „Tým má veliký potenciál a to mě určitě těší. Mladí hráči se potřebují vyhrát, často jsou nováčky nebo se s českou ligou teprve sžívají,“ upozorňuje Hašek.

Když už to nepadá, tak to aspoň nese body. Bohemka jich má deset a to není vůbec není špatný počin pro tým, jehož odborníci pasovali do role aspiranta na sestup. „Je dobře, že máme tolik bodů, protože v týmu pak může panovat pohoda. Horší by to bylo, kdyby jich bylo málo a do hlav mladých hráčů se vkrádala nervozita,“ dodává kouč.

O víkendu se jeho tým utká s Jabloncem, který dal v této sezoně třikrát více branek než Klokani. Bodů má ale úplně stejně.