Klokani oživili svůj sen. Sen ligového bytí i v příští sezoně.

Záchranářský duel v Mostě vyhráli 4:2 a alespoň na jedno kolo opustili horké sestupové místo.

Pět kol před koncem tak drží „černého druholigového Petra“ Kladno a Most.

Jak by se dal shrnout souboj o přežití? Gólová přestřelka, dvě kuriózní vlastní branky domácích a parádní rána Dalibora Slezáka. „Čekal jsem, že rozhodne jedna branka. Ty první podivné góly zápas rozehrály. A asi i ukázaly, jak divoce to dopadne,“ shrnovala střelecké hody osmatřicetiletá hvězda vršovického klubu.

Smutní hrdinové

Před jeho trefou však „úřadovali“ domácí nešťastníci. Obránce Byron Webster nejdříve „odkopl“ míč po rohu do vlastní branky. I když poté zamířil i do té hostující.

A nastartoval poločasový obrat. I díky němu totiž domácí do půle zápas otočili. Tentokrát u toho byli hosté. Trubilova rána se zastavila ve vršovické síti po několika tečích klokanů. Hlavního „hrdinu“ si však zahrál mladý gólman Milan Švenger, když si neuvěřitelně srazil míč do vlastní branky. „Jestli to byla jeho chyba? Viděl to snad někdo z vás jinak?“ ptal se ironicky zklamaný mostecký kouč Robert Žák.

Záchranářské drama tak pokračuje. Všechny tři týmy se na konci ligové tabulky srovnaly do jednoho bodu: Bohemians 1905 jich mají 21, Kladno a Most 20.

Silní soupeři

„Ale pozor. Ještě nejsme zachráněni,“ nepřeceňoval výhru nový hlavní lodivod klokanů Michal Zach. Tým převzal v týdnu po odchodu Zbyňka Busty ahned napoprvé slavil tři body.

„Zato my jsme klesli úplně zbytečně na dno. Absolutně strašidelným způsobem,“ hořekoval mostecký kouč Robert Žák. Radost ale přeci jen mohly mít oba celky. Z nedělní prohry Kladna, kterénestačilo na Spartu.

Jen hodně velký optimista by očekával pohyb v tabulce po příštím kole. Považte. Most jede dobývat Letnou, Kladno zajíždí do Plzně a Bohemians