Slovenský fotbalový brankář Matúš Kozáčik definitivně odchází z pražské Sparty do kyperské Famagusty, kde se dnes dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí. ČTK o tom informoval hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest.

Šestadvacetiletý Kozáčik strávil ve Spartě tři roky, na post jedničky se však neprosadil. Na jaře sice po zranění Jaromíra Blažka odchytal posledních šest duelů sezony a pomohl Letenským k zisku mistrovského titulu, ale po příchodu Daniela Zítky z Anderlechtu Brusel se rozhodl neprodloužit se Spartou smlouvu a odejít na Kypr.

Před angažmá na Letné působil Kozáčik také čtyři roky v konkurenční Slavii, předtím chytal za Košice. V české lize nastoupil celkem k 71 zápasům, v jednom utkání se představil také ve slovenské reprezentaci.

Kozáčik si v nadcházející sezoně zahraje s Famagustou kvalifikaci Evropské ligy, kam kyperský celek postoupil díky druhému místu v uplynulém ligovém ročníku. Nejvíce se Famagusta v pohárové Evropě blýskla před dvěma lety, kdy se senzačně probojovala až do základní skupiny Ligy mistrů.