Sezona snů pro Slavii pokračuje! Letenská tvrz pro Slávisty definitivně padla. Po čtrnáctiletém čekání. V nejslavnějším českém fotbalovém derby dokázali sešívaní vyhrát na půdě Sparty 2:0.

Nejsledovanější zápas podzimu rozhodly branky Daniela Pudila ve třetí minutě zápasu a Zdeňka Šenkeříka pět minut před koncem. „Jsem psychicky silnější a odolnější než Slavie,“ tvrdil před utkáním letenský kouč Michal Bílek. Jeho slova však vzal zpět záložník Pavel Horváth. „Černý“ hrdina utkání po jednom ze soubojů uprostřed hřiště nohou švihl po faulujícím Danielu Pudilovi a musel po červené kartě předčasně do kabin.

Minutu před koncem první půle. Domácí přitom rychlé inkasované brance soupeře ze Strahova přimáčkli na jeho půli. Ale střely Karola Kisela nebo útočné věže Libora Doška končily v rukavicích „sešívaného“ mága Martina Vaniaka. Druhá půle už postrádala nasazení a atraktivnost té první.

Domácí se platonicky pouštěli do připravené obrany hostů. Ti je potrestali v závěrečných okamžicích utkání. To když jeden z mnoha brejků hlavou proměnil Zdeněk Šenkeřík. Dal tak definitivum výsledku i přepisu v historických tabulkách.

Derby rozhodlo kolínko a červená Kletba prolomena.

Čtrnáct zápasů a čtrnáct let museli fotbalisté Slavie čekat na historicky první výhru v samostatné české lize proti Spartě na její půdě. A na popatnácté se povedlo.

„Sešívaní“ vyzráli nad svým odvěkým rivalem Spartou 2:0! S malou dávkou nadsázky se dá říct, že u všeho podstatného byl slávistický záložník Daniel Pudil. Letenský odchovanec nejprve ve 3. minutě kolínkem šťastně dopravil balon za Poštulkova záda a chvíli před poločasem přejel režiséra hry Sparty Horvátha. Za zákrok viděl po právu žlutou kartu, ale Horváth ihned červenou za bezprostřední oplácení.

„Sparta do toho šla tvrdě, tak my museli taky. Je to derby. Od podobného zápasu se to očekávalo,“ prohlásil o vypjatém a tvrdém boji střelec utkání Pudil. Ten svou historicky první trefu vsítil vpravdě více než šťastně. „Snažil jsem se o jakýsi lob, ale nakonec to padlo na kolínko. Takže to bylo velice se štěstím,“ usmál se.

Vyprodaná Axa Aréna viděla převážně urputný a tvrdý boj. Vedle jedné červené karty rozhodčí Kovařík udělil dalších sedm žlutých. O výsledku mohl rozhodnout samostatným únikem deset minut před koncem střídající Šenkeřík, svůj úprk ale zadrbal. Nakonec se však z branky radoval. Pět minut před závěrečným hvizdem se po centru Volešáka zavěsil do vzduchu a hlavou podtrhl historický moment.