Po odchodu Tetteha do Sparty to vypadalo, že ofenzivní síla bude ještě oslabena, ale z Letné přišel na roční hostování třiadvacetiletý Lukáš Juliš, který se v přípravě hned uvedl dvěma trefami do sítě Hradce Králové a dobrým bojovným výkonem proti Trenčínu. Vypadá to, že Bohemka našla střelce, kterého dlouho hledala. „Jsem rád, že hostování klaplo. Nikam jinam než do Bohemians jsem ani nechtěl,“ přiznává třiadvacetiletý útočník.

Berete hostování na Bohemce jako příležitost dostat se zpátky na výsluní?
Určitě beru. Jsem rád, že to tak dopadlo a s hostováním ze Sparty nebyl žádný problém. Poslední rok ve Spartě jsem měl hrozný a jsem hodně rád, že jsem v Bohemce. Musím být zdravý a pak věřím, že mi Bohemka pomůže a já pomůžu jí.

Mluvil jste dopředu s trenérem Haškem o vaší roli?
My se známe ještě ze Sparty. Samozřejmě jsme spolu mluvili, ale nic konkrétního nepadlo. Že bych měl hrát na nějakém konkrétním postu. Všechno je na mně, jak budu pracovat a já věřím, že budu hrát v základní sestavě.

Opačným směrem odešel Benjamin Tetteh. Všichni budou očekávat, že ho na hrotu bohemáckého útoku nahradíte.
Benjamin dal na jaře jen dva góly, tak doufám, že já jich nastřílím v sezoně o hodně víc.

Na Spartě vás v poslední sezoně často nasazovali na křídla. Je pro vás výhodou, že do Bohemky jste přišel jako čistý útočník a na hrot vás také trenér Hašek staví?
Na konci sezony jsem ve Spartě křídlo hrál, ale zase mi to tak nevadilo. Jsem ale útočník, celý život jsem hrál hroťáka, takže je to pro mě lepší. Nastupuji v útoku radši, ale když mě dá trenér na křídlo, nemám s tím problém.

První utkání v novém dresu se vám vydařilo, vstřelil jste dva góly.
Ano, zápas se nám povedl, porazili jsme Hradec Králové 7:2. S Mášou (Dominik Mašek - pozn. autora) jsme si dobře rozuměli a hrálo se nám dobře.

Znáte někoho z nových spoluhráčů z některého bývalého působení?
Tak půlku. S většinou z nich jsem hrál ve Spartě nebo v mládežnických reprezentacích.

Takže zapadnutí do nové kabiny je o to jednodušší?
Přesně tak. Starší hráči Bohemky jsou fajn, jde o výborné fotbalisty, takže si myslím, že to bude dobré.

Když to nevyšlo probojovat se do základu na Spartě, je pro vás Bohemians ideální volbou na rozehrání se?
Určitě. Nikam jinam jsem ani nechtěl. Znám trenéry, spoluhráče a po týdnu přípravy mi přijde, jako bych tu byl o hodně déle, než jen ten jeden týden. Jsem opravdu spokojený.