Kolikátá je to vaše zimní příprava?

Podle mě jich bude už přes dvacet, ale musím říct, že letos jsem se na ni netěšil. Věk už se asi nedá ošálit a už se mi sem, abych řekl pravdu, jet nechtělo. Musím se k tomu čím dál víc nutit. Dřív jsem se na přípravu těšil, ale tenhle rok to je s velkým sebezapřením. Ale jsem tady. (smích)

Máte od trenéra Kozla nějaké úlevy?

Žádné úlevy nemám, od soboty jedu s klukama každý trénink, protože si myslím, že to potom budu potřebovat.

Honí se vám hlavou myšlenky, že by to mohla být vaše poslední příprava?

To vůbec nevím. Mám do léta smlouvu a co bude dál, budeme řešit teď během ledna. Ale chtěl bych mít motivaci být v lize nejstarším hráčem.

A třeba v tomhle překonat i legendárního Josefa Bicana? (ten dokončil svůj poslední ligový ročník ve věku 42 let - pozn. redakce)

To záleží na vedení Dukly. Já bych hrát chtěl, ať už to bude na úrovni první ligy nebo nižší soutěže. Já těch možností moc nemám, mám tam Most anebo Chomutov, takže na stará kolena, bych se tam vrátil. Ale teď to není aktuální.

Takže každý den dojíždíte na tréninky? Nebydlíte v Praze?

Každý den cestuji z Chomutova. Teď je tam dobrá cesta, zima není krutá, dodržuji normálně předpisy, tak je to něco přes hodinku.

Těšíte se do tepla na soustředění na Kypru?

Já jsem zvědavej, jestli to do té doby přežiju, protože se letí až někdy 3. února. Moc se na to těším, protože ty moje svaly potřebují teplo a dělá jim to dobře.

Jaká bude bude vaše role v jarní části sezony?

Tak já už na podzim nebyl žádným stavebním kamenem, to byl Lukáš Štetina, Jakub Považanec a Jean David Beauguel. Já tu roli budu mít už jinou. Chtěl bych hrát, ale už musím podřídit své cíle týmu. Chci, abychom vyhrávali a nedostali se do nějakého pásma, ve kterém bychom být nechtěli.