Třetí utkání v rámci italského soustředění odehrála Slavia a to proti zvučnému soupeři - Laziu Řím. Slávisté, kteří v přípravě ani jednou nevyhráli, vedli po poločase 2:0. Do druhé půle poslal trenér Petrouš několik mladíků a domácí svůj tlak zúročili a vyrovnali. Přestřelka nakonec skončila nerozhodně 3:3.

„Byla to znovu obrovská zkušenost zejména pro mladé fotbalisty, pro Petráka nebo Proška, kteří nastoupili v základní sestavě,“ hodnotil trenér slávistů Michal Petrouš.

Lazio Řím - Slavia Praha 3:3 (0:2)
Branky: 57. a 68. Floccari, 63. Del Nero - 18. a 65. Jarolím, 28. Milutinovič.
Lazio 1. poločas: Marchetti – Zauri, Biava, Dias, Garrido – Brocchi, Ledesma, Hernandes, Sculli – Cisse, Zarate. 2. poločas: Bizzarri – Cavanda, Diakhité, Stankevicius, Scaloni – Foggia, Lulic, Matuzalem, Del Nero – Floccari, Rocchi.
Slavia: Čontofalský – Dostál, Kaufman, Hubáček, Trubila – Prošek (55. Hurka, 90. Vyhnal) Jarolím, Petrák (80. Šimeček), Milutinovič (46. Vlček), Koreš – Pospěch (65. Voráček, 86. Vondráček).

Fotbalisté Bohemians odehráli ve svém Ďolíčku zápas proti druholigovému Sokolovu, se kterým remizovali 1:1.

„Skřípalo to, bylo tam málo pohybu,“ nebyl po zápase spokojený kouč Klokanů Pavel Medynský.

Bohemians 1905 - Baník Sokolov 1:1 (1:0)
Branky:
8. Hartig - 47. Šindelář.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Žižka - Moravec (46. Michálek), Borek, Šumský (46. Budínský), Bartek (75. Růžička) - Hartig (60. Nešpor), Škoda (75. Bálek).

Dukla už v pátek nastoupila na Julisce proti Písku a s chutí si zastřílela, vyhrála 5:0.

Dukla Praha - FC Písek 5:0 (2:0)
Branky:
27. a 33. Markovič, 58. a 81. Berger, 79. Pázler.
Dukla: Rada – Hašek (61. Pospíšil), Vorel (76. Šmíd), Švejdík, Vrzal (61. Šiml) – Hanousek (46. Podrazký), Gedeon (46. Mikula), Malý – Berger, Markovič (76. Sklenář), Svatonský (76. Pázler).

Z pětice pražských zástupců v nejvyšší soutěži má na programu přípravný zápas už jen Žižkov. Ve středu 27. července se v Xaverově střetne s Kladnem.