Program 28. kola načne Sparta už dnes v Jihlavě, Bohemians v sobotu ve svém Ďolíčku přivítají zachraňující se Mladou Boleslav a Slavia zamíří k malému pražskému derby na Julisku až v pondělí.

close Fotbal - 28. kolo. info Zdroj: Deník zoom_in

Důležitý zápas sehraje Plzeň doma se Slováckem. Uspěje-li a slávisté nevyhrají na Dukle, budou Západočeši slavit mistrovský titul.

Spartu láká vidina třetí příčky

Sparťané pojedou do Jihlavy pro tři body. Nic jiného ve své situaci ani chtít nemůžou. Třetí příčka a vidina postupu do pohárové Evropy je velikým lákadlem. Obzvlášť proto, že bronzovou pozici momentálně drží Olomouc, kterou bude tým Pavla Hapala hostit na Letné v následujícím kole. Povinnost tedy velí přivézt dnes z Vysočiny do Prahy plný bodový zisk.

„Je to prosté, chceme vyhrát všechny zbývající zápasy,“ míní trenér Hapal. Ovšem ví, že ho nečeká nic jednoduchého.

„Jihlava pořád hraje o záchranu, takže to bude velmi náročné,“ říká sparťanský obránce Costa. A Hapal jeho slova jen potvrzuje. „S týmy, které hrají o přežití, je to vždy náročné. Kádr ale šlape a v kabině je znát spousta pozitivních věcí,“ pochvaluje si. Navíc se může opřít o ve skvělé formě hrajícího Stanciuho. „Soupeř se musí bát udělat faul před velkým vápnem, protože ví, že on to dokáže potrestat. Je naší velikou zbraní.“

Odolá Ďolíček také Mladé Boleslavi?

Vršovický stadion Bohemky je na jaře nedobytnou tvrzí. Nikdo jej nedokázal zcela vyplenit, pouze Jihlava vybojovala bod. Jeho základy se v sobotu odpoledne budou otřásat před nájezdy fotbalistů z Mladé Boleslavi. Ti nečekaně okupují sestupem ohrožené vody a přijedou s motivací uspět.

„Budeme chtít hrát aktivní fotbal jako po celou sezonu. Soupeři se vždy snažíme vnutit naši hru. Boleslav ještě není zachráněna a vím z vlastní zkušenosti, jak se týmu hraje, když nad ním visí hrozba sestupu. Ten tlak je obrovský,“ říká útočník Bohemians Martin Hašek mladší.

Kvůli pohárovému finále byl zápas Dukla Slavia odložen až na pondělí. Sešívaní tak už budou vědět, jak se vedlo jejich hlavním konkurentům z Plzně.