Třicetiletá hvězda sice vynechala poslední dva zápasy švédské ligy, na duel se Slavií by ale měla být v pořádku. Marta pětkrát zvítězila v anketě o nejlepší fotbalistku světa, i když její poslední triumf se datuje už do roku 2010. Je také nejlepší střelkyní historie světových šampionů.

"Je to obrovská výzva nastoupit proti tak slavné hráčce, jsem moc zvědavá, co předvede," citoval server fotbal.cz kapitánku Slavie Blanku Pěničkovou. "Její nadvláda v anketě o nejlepší fotbalistku světa sice skončila v roce 2010, ale i v dalších čtyřech letech skončila na druhém místě. Je ústřední postavou ženského fotbalu, nejen ve svém švédském klubu, ale i v národním týmu," dodala.

Marta chce do finále

Marta nastupuje na levém kraji záložní řady. "Je to levonohá, rychlostní hráčka, skvěle technicky vybavená. I když nestřílí tolik branek, pracuje pro tým a připravuje šance ostatním," podotkla Pěničková.

Slavia do osmifinále postoupila poté, co po remíze 1:1 a domácí výhře 3:2 vyřadila Apollon Limassol. Rosengard se v prvním kole nečekaně trápil a obrovského outsidera, islandský Breidablik, vyřadil s velkými problémy po venkovní výhře 1:0 a domácí remíze 0:0.

Přesto do souboje se Slavií půjde v roli velkého favorita. "Naším snem je dojít s Rosengardem až do finále," uvedla Marta, která si angažmá ve Švédsku nemůže vynachválit. "Ženský fotbal se tady neuvěřitelně rychle rozvíjí. Lidé mne tu znají, ptají se mne na tréninky i na zápasy, třeba i když jdu jen nakupovat. Cítím, že jsou rádi, že hraji právě tady," dodala.

Hrát se bude na Žižkově

Slavia se pokouší navázat na úspěch z minulého ročníku, v němž došla až do čtvrtfinále, kde nestačila na obhájce titulu z Lyonu. Mezi poslední osmičku se dostala jako druhý český celek. První to dokázala Sparta v roce 2005, kdy se osmifinálová fáze Poháru UEFA, předchůdce Ligy mistryň, hrála ve skupinách.

Zápas začne v 18:30 a na Žižkově se bude hrát kvůli tomu, že v Edenu se bude připravovat mužská reprezentace na páteční kvalifikační duel s Norskem.