Triumf zlínské party se nezrodil žádnou náhodou, bitvu zvládla naprosto bravurně po taktické stránce. V úvodním dějství doprovodila bezkrevný výkon sešívaných trpělivou hrou a v 31. minutě udeřila. Obránce Deli naprosto nesmyslně kličkoval na vlastní polovině, míče se zmocnil Traoré, poslal průnikovou přihrávku Holíkovi a zlínský odchovanec si věděl rady. Vstřelil gól finálové hodnoty!

Štípek a Matějov měli na kopačce pojistku

Grandiózní šance nejlepšího celku v lize, která nakonec byla i jeho největší v utkání, přišla ve 43. minutě. Po skrumáži ve vápně střihl pěkné nůžky Mešanovič, ovšem míč zasáhl pouze tyč!
Ševci přežili a ve druhé půli podali mimořádný výkon. Sešívané posílené od 46. minuty o kanonýra Škodu nepustili do žádných vyložených příležitostí.

„Dali jsme gól a pak jsme Slavii uskákali. Recept k tomu, jak jsme Slavii porazili, je jednoduchý," pousmál se stoper Jugas. Naopak ševci sami podnikali nebezpečné výpady. Štípek a Matějov měli na kopačce pojistku, jenže zakončení jim nevyšlo.

Finále se hraje v květnu 

Byla to už jen estetická vada na kráse. Zlínští bojovníci po 15 zápasech zdolali Slavii, ukončili její sérii neporazitelnosti pod trenérem Šilhavým, jež trvala 24 soutěžních utkání, a budou se prát o to, aby napodobili tým z roku 1970 (TJ Gottwaldov). Ten vybojoval pro klub jediný pohárový triumf v historii.

V rámci samostatného Česka pak už překonali maximum, jímž bylo semifinále v roce 2007. Finále si ševci zahrají 17. května a soupeře se dovědí ve středu. Rozhodne se mezi Mladou Boleslaví a Opavou. „Osobně jsem nikdy nic velkého nevyhrál. Doufám, že cestu dotáhneme do konce. Jsme šťastní, že budeme hrát finále," líčil 24letý srdcař.