Na problémy bylo zaděláno od páté minuty, kdy se přetažený centr dostal na kopačku hostujícího Jiřího Bederky, který střelou z první vymetl pavučinky z branky Holého.

„To bylo takový nešťastný moment. Mluvili jsme teď se střelcem soupeře, který se přiznal, že chtěl míč centrovat a ten mu sjel po noze," vysvětloval Trpišovský, jehož tým se od té doby vrhl do útoku, jenže ouha, z celkem osmi šancí se prosadil pouze jednou, Patrikem Dresslerem (1:1).

„Bylo to o štěstí. Za tím slovem se ale skrývá hrozně moc. Nejdůležitější je asi to, že situace řeší mladí hráči. Jenom v první půli Pardubice třikrát vykopávaly z prázdné branky. K tomu skvěle zachytal gólman Frydrych.   Jsou to občas milimetry. Nejvíc by asi pomohlo, kdybychom tady udělali větší branky," žertoval Trpišovský, který za zápasem udělal rychle tlustou čáru a už hleděl k příštímu duelu, který sehraje Viktoria ve Zlíně.

„Každé utkání hrajeme na vítězství. Nejsme pod žádným zásadním tlakem. Po dvou utkáních máme čtyři body, pokud se nám podaří vyhrát ve Zlíně, tak jich bude sedm," spřádal smělé plány kormidelník, jenž podle svých slov nemluvil do větru.

„Vítězství ve Zlíně je reálné. Zápas tam nám bude jistě více vyhovovat. Soupeři se budou muset před domácím publikem tlačit dopředu a my budeme mít dostatek prostoru pro kombinaci a rychlé brejky. Pokud si pohlídáme vysoké hráče soupeře Poznara a Chmela, bude to dobré. Proti Pardubicím se od nás sportovní štěstí trochu odklonilo, se Zlínem nám jistě ukáže svou příznivější tvář," doplnil Trpišovský.

Holý: Chybělo nám pověstné štěstíčko

JEDNIČKOU Žižkova je prozatím Tomáš Holý. Ptáte se na první kontakt s míčem gólmana domácích Tomáše Holého ve střetnutí s Pardubicemi? Pak vězte, že přišel v páté minutě,  kdy vyndaval ze své sítě míč po přesném lobu Východočecha Bederky. Mladý brankář se ale nenechal rozhodit a po změně stran si dokonce připsal asistenci při vyrovnávacím gólu Dresslera.

Tomáši, takový úvod jste si asi nepředstavovali?
To rozhodně ne, věděli jsme ale, že půjde ještě o těžší zápas než s Olomoucí. Sigma je přeci jenom fotbalovější. I tak by se nám podobné začátky stávat neměly.

Co bylo špatně při inkasované brance?
Všechno to začalo autem, který jsme špatně odbránili. Z toho vznikl roh, situace dva na jednoho na zadní tyči, dvě teče a bylo to.

Nevyčítal jste si vy sám obdržený gól?
Přesunoval jsem se myslím správně na zadní tyč. Nepomohly mi ani mé dva metry.

Někteří fanoušci Viktorie vám po gólu spílali, vnímal jste to?
Nevnímal, můj post je nevděčný, góly vždycky dostává brankář. Kdybych měl řešit reakce lidí, kteří tomu tak docela nerozumí, tak nedělám nic jiného.

Od té doby jste tlačili. Co chybělo vašim útočníkům ke vstřelení branky?
Asi to pověstné štěstíčko. Větší důraz ve vápně. Opravdu nevím. Třeba nám nechybělo nic, jenom gólman soupeře zachytal fantasticky.

Ve druhé půli přišla vyrovnávací branka Dresslera po vaší nahrávce. Kolik máte podobných asistencí?
Co si pamatuji, tak mám tuto a ještě jednu vousatou z dresu Sparty. Občas zkusím vysunout rychle spoluhráče. Pokud to vyjde, je to fajn, ale taky něco navíc, na pasy jsou v týmu stopeři.

Byla to nacvičená akce?
To zase byla, podobné přechody do útoku si na tréninku zkoušíme.

Pardubice jste tlačili, v poslední minutě se ale před vámi zjevil volný Nečas. Jak vám bylo?
To se těžko popisuje, žádné výrazné pocity na hřišti nemám. Starám se o situaci, kam jde míč, o nic jiného.

Po dvou kolech máte čtyři body. Spokojenost?
Vzhledem k tomu, že jsme hráli dvakrát doma, tak máme vlastně dva body mínus do tabulky pravdy. Zeptejte se mě proto až po příštím kole. Pokud vyhrajeme ve Zlíně, budeme spokojeni.

FK Viktoria Žižkov – FK Pardubice 1:1 (0:1)

Branky: 66. Dressler – 5. Bederka.

Žižkov: Holý – Dressler, Karafiát, Hovorka, Podzimek – Bazal (87. Kučaba), Súkenník, Podrazký, Folprecht  (58. Reiter) – Marek (81. Hejný), Voltr. Trenér Trpišovský.

Pardubice: Frydrych – Přibyl, Bederka, Řezníček (87. Vencl), Kakrda – Jaroš, Kudrna, Jeřábek, Fousek (54. Nečas), Hašek ml. – Fikejz (70. Klátil). Trenér Hašek.