Jediný gól stačil fotbalistům Viktorie Žižkov k premiérovému tříbodovému zisku v novém druholigovém ročníku. V zápase s Vítkovicemi byl jeho autorem až v 83. minutě záložník domácích Richard Culek, letní posila týmu z Prahy 3 z belgického FC Brusel.

Hostům patřil úvod a závěr prvního poločasu, Mach a v nastaveném čase Sládek však v gólových šancích neuspěli. Mezitím se hrálo prakticky stále na jejich branku, jenomže domácí hráči se doslova utápěli v marné snaze o důraznou koncovku. Dvakrát útočníci Bukač s Kalodem a jednou i Vaculík v jasných šancích spíš dali vyniknout brankáři Vaclíkovi.

Trenér Viktorky Petržela včas zareagoval na slabší herní projev levé strany sestavy dvojnásobným střídáním, ale ani to nepřispělo ke zlepšené kvalitě fotbalu. Pozorně bránící Vítkovice po změně stran nadlouho doslova zamkly prostor před Vaclíkem a výsledkem byl fakt, že Pražané ve druhém poločase jen jednou trefili prostor mezi třemi tyčemi jeho svatyně. Byl z toho však jediný a vítězný gól.

Viktorice nakonec pomohla náhoda, po trestném kopu Koukala střílel Bukač a balon se od Culka odrazil za záda jinak výtečně chytajícího Vaclíka, který byl proti náhlé změně směru míče bezmocný.

Vlastimil Petržela, trenér Žižkova: „Vyhráli jsme zaslouženě, i když se naše vítězství rodilo jako na porodním sále. Byli jsme zbytečně nervózní a navíc nám hořela pravá strana sestavy, proto jsem musel střídat. Špatně a slabě jsme zakončovali, proto nakonec musím být maximálně spokojen s vítězstvím.“

Vlastimil Palička, trenér Vítkovic: „Dlouho se nám dařila naše defenzivní taktika, výsledek 0:0 ze Žižkova by byl pro nás výborný. Bohužel sedm minut před koncem došlo k totální herní nedisciplinovanosti našeho útočníka Sládka. V prostoru, kde ani neměl co dělat, ztratil míč a z toho jsme inkasovali jediný gól zápasu. Domácí sice se štěstím, ale dosáhli toho, co chtěli. My jsme jim to naservírovali jak na stříbrném podnose.“

Viktoria Žižkov – Vítkovice 1:0 (0:0)

Branka: 83. Culek. Rozhodčí: Možíš – Pospíšil, Kubáň. ŽK: Mareš, Koukal – Plešek, Cverna, Mach, Motyčka, Hritz. ČK: 90. Mach (Vítkovice). Diváci: 1754.

Viktoria Žižkov: Bartalský – T. Kučera (34. Folwarczny), Petrů, Mareš, Šťastný – Culek – Vaculík (46. Hromek), Hušbauer (75. Koukal), Zengue – Bukač, Kalod. Trenér Petržela.

Vítkovice: Vaclík – Krása, Švestka, Cverna, Reinberk – Motyčka – Mach, Plešek (60. Mikulenka), Jungmann (88. Klimek) – Hritz, Sládek (85. Lokša). Trenér Palička.