„My to ale pořád nesledujeme, to spíše vlčáky, kteří nás honí. Chceme vyhrát zbývající zápasy a uvidíme, na co to bude stačit,“ zopakoval střelec úvodního gólu Jan Sýkora po utkání větu, která je od slávistů slyšet polovinu jarní sezony.

Titul? Ne, tým z Edenu řeší druhé místo

„Jsem realista, vítězství znamená hlavně to, že jsme si upevnili druhou příčku,“ přiznal trenér Jindřich Trpišovský. Záložník Sýkora se trefil už v desáté minutě po skvělé Bořilově akci. Na jaře šlo o jeho první gól. „Už to trvalo opravdu dlouho, jsem rád, že to tam konečně spadlo. Navíc takhle rychle. Jen škoda, že jsme pak nepřidali druhý gól dříve, mohli jsme zápas dohrát více v klidu,“ dodal.

„Byli jsme bojácní, proto jsme prohráli,“ nehledal výmluvy kapitán Dukly Marek Hanousek.

Přestože slávisté měli v posledních dnech mimořádně nabitý program, tak byli od úvodního hvizdu aktivnější a po rychlém gólu na trávníku ještě více dominovali. Po přestávce ale jakoby jim trochu docházely síly a iniciativu přebrala Dukla. „Odehráli jsme třetí zápas v osmi dnech a z naší strany to nebyl úplně top výkon. Důležité je, že jsme to urvali,“ dodal Jan Sýkora.

Domácí fotbalisté se ve druhém poločase začali více dostávat před slávistickou branku a v 60. minutě hostům pořádně zatrnulo, když v dobré střelecké pozici napálil Podaný míč pouze do bránícího Frydrycha. „Kdyby to trefil, mohlo se to vyvíjet jinak, ale to nestalo. Poté jsme to otevřeli, zatlačili jsme soupeře, ale nedokázali jsme více využít naše akce,“ hodnotil trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Jeho svěřenci šli do zápasu po psychicky náročném jaru s čistou hlavou, díky výhře v předchozím kole měli v kapse jistou záchranu mezi elitou. „Díky tomu jsme mohli hrát daleko uvolněněji. Nepolevili jsme, ale přišlo mi, že jsme tam měli méně agresivity,“ dodal Hynek.

Sešívaní budou držet palce Atléticu

Zítra se hraje finále Evropské ligy a všichni slávisté by se na ně měli dívat se zájmem. Proč? Zvítězí-li totiž madridské Atlético nad Olympiquem Marseille, půjde druhý tým české ligy do třetího předkola Ligy mistrů. V opačném případě by šel do druhého.

„Já bych Atléticu stejně fandil, kvůli trenéru Simeonemu mu držím palce už delší dobu. Od vedení máme za úkol fandit jim už od semifinále Evropské ligy,“ usmíval se trenér Trpišovský.

O víkendu Plzeň doma hostí Teplice a v případě výhry bude slavit titul. Slavia doma hostí Jablonec.