Ukazuje se rovnice s jednoduchým řešením. Atraktivní fotbal a trpělivé sbírání bodů dělá ze „sešívaných“ i po 20. kole lídra soutěže.

„Lepšího soupeře než Slavii jsme letos nepotkali,“ povzdechl si po posledním ligovém kole trenér poražené Olomouce Vlastimil Petržela.

„V její hře jsou vidět prvky modernosti. Poprávu je v čele,“ nešetřil chválou na adresu vedoucího týmu ligy internacionál a nynější kouč juniorských reprezentačních výběrů Josef Pešice.

Pro Pražany bylo utkání v Olomouci sedmé vítězné v řadě na hřišti soupeře. Porážku v lize nepoznali už čtrnáctkrát za sebou.

Aktuálnost formy týmu ze Strahova stále ještě na začátku jarních odvet dává mnoho pozitivních signálů do zbývajících deseti kol.

Jenže právě na kolapsy v závěrečném finiši jsou slávisté „odborníky“. Varovně vztyčený prst ze zpackaného závěru ligy ze sezon nedávno minulých stále děsí nejednoho fanouška sešívaných.

Stačí vzpomenout na sedm let starou anabázi. Slavia se vyhřívala na vrcholu až se sedmibodovým náskokem. Vedla až do 24. kola, než ji přesprintoval odvěký rival z Letné.

„Formu mají načasovanou dobře. Mohou však přijít zranění, tresty, cokoliv. Otázka je, jak rychle dokáže na nečekané události tým zareagovat,“ říká Pešice.

Navíc na záda jim dýchá Sparta a na klopýtnutí čeká určitě i nic nevzdávající obhájce trofeje z Liberce.

„Tuto trojici stále vidím jako největší favority ligy. Souboj o čelo je stále velmi vyrovnaný,“ dodává fotbalový internacionál.