Téměř vyprodaný stadion se postaral o překonání milionové divácké bariéry v letošním ročníku ligy.

„Věřím, že nám tenhle bod v konečném účtování pomůže,“ prohlásil s nadějí znavený Jan Nezmar, autor prvního libereckého gólu.

„Chtěli jsme vyhrát, ale bod bereme,“ uznal trenér domácích Michal Bílek. „Úvod jsme nezvládli, ale pak jsme byli lepším týmem.“

Skutečně. Liberec vtrhl na hřiště úplně jinak než před měsícem bojácná Slavia.

Už v 9. minutě poslal epesní hlavičku za Blažkova záda Nezmar. Při rohu zůstal ve vápně úplně sám. Ani nemusel skákat, stačilo jen přesně zamířit přes levou ruku do horního růžku gólmana.

Sparta se chvíli sbírala. Ale už v 18. minutě vyrovnala. Dlouhán Došek odclonil oba liberecké stopery a Matušovič trefil – 1:1.

Od té doby vládl na trávníku jeden tým – silnější, agresivnější, ale ne šikovnější Sparta. Obhájce titulu ztratil ještě do půle dvě opory: zranil se Šinglár a obnovené zranění zastavilo Hodúra.

Do hry musel i sedmnáctiletý novic Ján Vlasko, tak vyprázděnou má Liberec lavičku. Mladík premiéru zvládl. S pomocí opor Hauzra a Košťála obranná vozba odolala.

V závěru vypjaté bitvy padal Nezmar s křečemi. A Řepka mohl být rád, že ho rozhodčí ušetřil od 12. žluté karty, když se v přerušené hře vehementně strkal s Parksem o míč.

Co bude dál?

Spartu čeká hořící trávník v Olomouci a končí doma s Mostem – tomu už o nic nejde.

Liberec teď má na svém stadionu Teplice, a k finále jede do Mladé Boleslavi.

Ta zůstává na třetím místě ve hře o titul. Bod za Libercem, dva za Spartou.

Poslední dvě kola jsou na programu vždy v ponělí 21. a 28. května.