Od přeboru mužů, přes první, druhé i třetí třídy až po dorost se vinou špatného počasí o víkendu musela odložit více než třetina zápasů. Z 87 plánovaných utkání posledního podzimního kola se tak neodehrálo plných 33!

„Z důvodů nepřízně počasí se stává, že se odloží řada zápasů. Není to nic ojedinělého. Ale musím říct, že takový počet neodehraných utkání byl naposledy při povodních v roce 2002,“ prohlásil ředitel sportovně-technické komise Pražského fotbalového svazu František Vitovský.

Nejznatelnější problémy doznaly kluby v I.A třídě skupiny A, I.B třídě skupiny B a II. třída skupiny C, ve kterých se shodně odložily čtyři duely.

„Jestli jde o rekord? Těžko říct, takové statistiky nevím,“ dodal Vitovský.

Nejbližší náhradní termín k odehrání restů bude už tento víkend. Pro nepřízeň počasí ale řada týmů vezme zavděk pronajatým polypropylénovým nebo polyethylenovým pažitem.

Propůjčení umělých ploch ale není zadarmo. Pronájem kvalitní umělé trávy třetí generace se pohybuje od tří do pěti tisíc korun. Finanční výdaje čekají i béčko Dukly Praha, která své odložené utkání s Motorletem B odehraje na Vyšehradě.

„My počítáme s částkou do pěti tisíc korun,“ říká místopředseda Dukly Jiří Blažek.