Na hřišti sumělým trávníkem na Vyšehradě díky dvěma brankám vpolovině druhého poločasu otočili vývoj dnešního utkání se Spartou Krč a zdolali druholigového soupeře2:1.

Vtabulce skupiny B turnaje, kterou už jistě vyhraje béčko Bohemians 1905, je nyní druhý Motorlet sdeseti body. Krč a Slavia B mají otři body méně, ale na druhou stranu iozápas víc. Do semifinále postoupí dva ztěchto tří celků, zatímco ze skupiny Apůjdou mezi nejlepší čtyřku dva ztrojice Čáslav, Příbram B, SpartaB.

„Vždyť je to jen příprava, nezáleží na výsledku. Dokud hrála naše silnější sestava, byli jsme jasně lepší,“ uvedl krčský trenér Juraj Šimurka.

Jeho svěřenci itak prohráli vpěti dnech potřetí za sebou. „Podívejte se, hráli jsme předtím na přírodní trávě a teď jsme šli zpět na umělku. Ato je něco úplně jiného. Itak už mám jasno oosmi až devíti postech vnaší základní sestavě pro jarní sezonu,“ nedělal si vrásky kouč nováčka II.ligy.

Krč, již vedl na hřišti skapitánskou pásku navrátilec a stoper Aleš Pikl, šla přitom už po deseti minutách do vedení. Uzrodu gólové akce byl Robin Dejmek, který loni ve finále Dragoun Cupu sBlšany zajistil právě Slavii B dvěma svými trefami zisk trofeje. Tentokrát po jeho centru hlavičkoval další exslávista Kounovský do tyče a odražený míč poslal Matějka dosítě.

Vpoločase vyměnil Šimurka čtyři hráče. „Adalších šest jich Krči vinou zranění izjiných důvodů chybělo: Flachbart, Šmerda,Švejda, Viskupm Waldhauser iHouštecký.

Slavia toho využila vpolovině druhé půle góly vrozmezí pěti minut. Nejprve po faulu na Černého srovnal skóre zpenalty Kovařík a vítězný gól dal srbský forvard Vukovič. Ten pak ještě těsně před koncem trefil tyč branky gólmana Diviše, který je vKrči na hostování právě ze Slavie. Ana podzim chytal za její rezervu vČFL.

„Pro sebevědomí hráčů je určitě výhra nad druholigovým soupeřem dobrá, výsledek však nesmíme vžádném případě přecenit. Udělali jsme itak plno chyb, které by byly vmistrovském utkání stoprocentně potrestány. Zápasy vČFL mají totiž úplně jiné parametry, než byl tento,“ reagoval po utkání trenér Slavie B Daniel Šmejkal.

 

Slavia Praha B– Sparta Krč 2:1 (0:1)

Branky: 65.Kovařík zpen., 71.Vukovič– 10.Matějka. Rozhodčí Ondřej Černý. Diváků 60.

Krč: Diviš (46. Švec)– Nešpor, Pikl, Soukup, Bureš– Dubský (70. Hubený), Kordiak (70. Valášek), Jedinák, T. Kounovský– Robin Dejmek (46. Horkavý), Matějka (46. Vojtíšek). Trenéři Šimurka a Formánek.

Slavia B: Hanuš– Dostál, Gabriel (46. V. Marek), Kopřiva, Starý (46. Švamberk)– Zahálka, Bayer (74. Vagrčka), Kobler (68. Komárek), Kovařík, Milan Černý– Viskušenko (46. Vukovič). Trenéři Šmejkal a Koller.