Po výhrách nad juniorským výběrem Jižní Koreje a polským Kielce (dvakrát 2:0) nenašel obhájce titulu přemožitele ani vúterním duelu s Betisem Sevilla, španělským prvoligovým klubem.

Jedinou trefu svižného utkání zaznamenal na začátku druhé půle střídající Sylvestre, jehož úkol byl po přihrávce Slepičky jednoduchý – neminout prázdnou branku.

Přes několik dalších šancí na obou stranách už se skóre na tréninkovém hřišti Betisu neměnilo.

Trenér Bílek dal příležitost slovenskému brankáři Matúši Kozáčikovi, který podobně jako jeho konkurenti Grigar a Poštulka neinkasoval. Na hrotu letenské ofenzivy se pohyboval osamocený Holenda, ze zálohy podporovaný dvojicí Jeslínek, Rezek.

Do hry se ani tentokrát nedostali zranění záložníci Kisel sHorváthem. Útočník Došek odjel už vpondělí zpátky do Prahy, kde by měl podstoupit artroskopii kolena.

Španělské mužstvo nastoupilo v sestavě složené z juniorů a hráčů A-týmů. Mezi nimi byl i německý reprezentant David Odonkor.

Betis Sevilla– Sparta 0:1 (0:0)

Branka: 52.Sylvestre

Sestava Sparty: Kozáčik– Voříšek (62. Kladrubský), Řepka (46. Sivok), Hainault, Kadlec (62. Krob)– Hušek (78. Kúdela)– Jeslínek (62. Kulič), Kolář (46. Sylvestre), Limberský (62. Vacek), Rezek (62. Matušovič)– Holenda (46. Slepička).

Úspěšná premiéra Bohemians 1905

Hráči Bohemians 1905 zahájili soustředění vPortugalsku vítězství. Tamější třetiligový celek Louletano DC porazili 3:1. O branky Pražanů se postarali Lukáš, Bálek a Moravec.

"Byl to pro nás první přípravný zápas na přírodní trávě, který jsme zvládli. Soupeř byl na tom velmi dobře technicky. Byl jsem spokojený zejména s první půlí, kdy jsme hráli důrazně a proměnili šance," zhodnotil zápas pro oficiální stránky klubu trenér Zbyněk Busta.

Louletano DC- Bohemians 1905 1:3 (0:2)

Branky Bohemians: 18. Lukáš, 38. Bálek, 84. Moravec

Sestava Bohemians: Zich - Růžička, Lukáš, Pávek, Kunášek - Moravec, Vágner, Slezák, I. Hašek - Bálek, Polodna.

Žižkov nestačil na Rumuny

Žižkovská Viktoria změřila na Kypru síly s Dinamem Bukurešť. Obě mužstva vyrukovala do zápasu s tvrdou a rychlou hrou. Na obou stranách bylo kvidění větší množství brankových příležitostí. Při jejich proměňování byl úspěšnější rumunský tým. Vdresu Viktorie se zapsali mezi střelce Kalod a Procházka, který proměnil pokutový kop.

Dinamo Bukurešť – Viktoria Žižkov 4:2 (1:0)

Branky Viktorie: 75. Kalod, 85. T. Procházka zpenalty

Sestava Viktorie: Bartalský - Kučera, Mores, Kropík, Zengue – Kušnír, T. Procházka, Tinga, Koukal – Kalod, Švancara (70. J. Procházka).

(mij)